Trwa ładowanie...
d4bkegh
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ośmiu egipskich policjantów zastrzelonych. Do ataku przyznała się lokalna filia Państwa Islamskiego

• Egipt: zastrzelono ośmiu policjantów
• Policjantów zaatakowano w miejscowości Helwan, na południe od Kairu
• Do ataku przyznała się egipska filia Państwa Islamskiego
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ośmiu egipskich policjantów zastrzelonych. Do ataku przyznała się lokalna filia Państwa Islamskiego
(AFP, Fot: MOHAMED EL-SHAHED)
d4bkegh

Niezidentyfikowani napastnicy zastrzelili ośmiu ubranych po cywilnemu policjantów podczas ataku na samochód policji w miejscowości Helwan, na południe od Kairu - poinformowało w niedzielę egipskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Według opublikowanego oświadczenia czterech zamaskowanych napastników uzbrojonych w broń automatyczną zatrzymało minibus i ostrzelało go. Napastnicy uciekli małą półciężarówką.

Jak podała egipska agencja prasowa MENA, policjanci, w tym jeden oficer, przeprowadzali inspekcję bezpieczeństwa na południowych przedmieściach Kairu.

d4bkegh

Do ataku przyznała się egipska filia Państwa Islamskiego (IS). W zamieszczonym w internecie oświadczeniu ta dżihadystyczna organizacja ujawniła tożsamość zabitego oficera i poinformowała, że akcja miała na celu pomszczenie kobiet przetrzymywanych w egipskich więzieniach.

Nie udało się dotąd zweryfikować prawdziwości oświadczenia, ale agencja AP zauważa, że język w nim użyty i charakter ataku sugerują, że jest ono autentyczne.

Władze egipskie od połowy 2013 r. walczą z rebeliantami mającymi swoje bazy głównie na północnym Synaju. Dokonują oni jednak również zamachów na siły bezpieczeństwa w Kairze i innych miastach. Rebelia rozpoczęła się po odsunięciu od władzy wybranego w demokratycznych wyborach, islamistycznego prezydenta Mohameda Mursiego przez obecnego szefa państwa Abd el-Fataha es-Sisiego.

Zobacz także: Egipskie dzieci zaginęły podczas podroży do Europy

d4bkegh

Podziel się opinią

Share

d4bkegh

d4bkegh
Więcej tematów