PolskaOskary za serce

Oskary za serce

W Zabrzu obradowała Rada Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii. W czasie posiedzenia wyłoniono tegorocznych laureatów Oskarów Serca. 29 listopada odbędzie się koncert "Serce za serce", podczas którego zostaną wręczone nagrody.

Dyrektor Instytutu Kardiologii w Zabrzu prof. Zbigniew Religa, który był gościem "Sygnałów Dnia" w Programie I Polskiego Radia, przypomniał, że Oskary Serca otrzymują ci, którzy najbardziej przysłużyli się w danym roku fundacji, wpłacając najwięcej pieniędzy. W tym roku były to Południowy Koncern Energetyczny w Katowicach, Bank Przemysłowo-Handlowy PBK w Warszawie, Elektrociepłownia Będzin, KGHM Polska Miedź w Lubinie i Zakład Energetyczny Białystok.

Prof. Zbigniew Religa podkreślił, że fundacji z roku na rok coraz trudniej przychodzi zbieranie pieniędzy na działalność. "Mimo że statystyki mówią o wzroście gospodarczym w Polsce, to poszczególne firmy i ludzie tego jeszcze nie odczuwają. W związku z tym utrzymanie pracy funadacji jest coraz trudniejsze" - tłumaczył prof. Religa. Dodał jednak, że fundacja działa już 13 lat i wierzy, że przetrwa kolejne lata.

Prof. Religa zaprosił również na konert "Serce za serce". Powiedział, że w tym roku będzie on wyjątkowy, gdyż orkiestra będzie składała się wyłącznie z kobiet - przedstawicielek krajów Unii Europejskiej. W ubiegłych latach koncerty uświetniali m.in. Placido Domingo, Jose Carreras czy Monserrat Caballe.

Celem Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii jest wprowadzenie do praktyki klinicznej najnowszych metod ratowania ludzkiego życia, gdy zagrożone jest serce. W tym celu fundacja konsekwentnie prowadzi własne badania naukowe i prace wdrożeniowe związane z polskim sztucznym sercem i biologiczną zastawką serca oraz współfinasuje inne badania naukowe związane z kardiochirurgią.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)