Trwa ładowanie...
dwo1znv
usa

Oroville: władze federalne przygotowane do pomocy Kalifornii

Rzecznik Pentagonu, Jeff Davis, poinformował że Departament Obrony cały czas monitoruje rozwój sytuacji w Oroville. Ostrzegł też, że mimo obniżania się poziomu wody stan zapory się pogarsza. A sytuacji nie poprawiają prognozy pogody zapowiadające opady deszczu w nadchodzących dniach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oroville: władze federalne przygotowane do pomocy Kalifornii
(PAP/EPA)
dwo1znv

Rzecznik Pentagonu zaznaczył, że to władze stanowe w pierwszej kolejności muszą zapewnić bezpieczeństwo i pomoc ewakuowanym osobom, ale władze federalne również przygotowują się do udzielenia pomocy. Jeśli będzie tego wymagać sytuacja, do działań przy zaporze zostanie zaangażowane wojsko.

W poniedziałek nakazano mieszkańcom miasta Oroville i kilku innych miejscowości natychmiastową ewakuację. W sumie około 200 tys. osób. Powodem akcji było uszkodzenie zapory, która nadal może w każdej chwili runąć. Mieszkańcy będą mogli wrócić do swoich domów dopiero po opanowaniu sytuacji.

Jak podaje Los Angeles Times, lokalne władze w 2005 roku zignorowały informacje o pogarszającym się stanie zapory w Oroville i możliwej erozji betonowej konstrukcji. Służby odpowiedzialne za tamę jeszcze nie wiedzą co dokładnie spowodowało jej uszkodzenie.

dwo1znv

Podziel się opinią

Share

dwo1znv

dwo1znv
Więcej tematów