Trwa ładowanie...
d1n4um7
radom

Organizator turnieju rycerskiego oskarżony w związku z wypadkiem na imprezie

Organizator turnieju rycerskiego w Iłży koło Radomia, 28-letni Piotr W., został oskarżony w związku z wypadkiem, do którego doszło w kwietniu tego roku podczas turnieju. Zawaliła się wtedy drewniana scena, ranny został 10-letni chłopiec - poinformowała rzeczniczka
Prokuratury Okręgowej w Radomiu, Małgorzata Chrabąszcz.

Share
d1n4um7

Według ustaleń prokuratury, organizator turnieju - Stowarzyszenie Konwentu Braci Rycerskiej Smoczej Kompanii z siedzibą w Warszawie - nie dopełniło obowiązków związanych z nadzorem, projektem i montażem sceny. Inicjatorem budowy drewnianej trybuny dla publiczności był prezes stowarzyszenia, Piotr W.

Osobiście sporządził on prowizoryczny szkic sceny, którego realizacją zajęła się odpowiednia firma. Przygotowane przez nią elementy sceny złożyli na placu turniejowym członkowie stowarzyszenia. Konstrukcja zawaliła się pod ciężarem przebywającej na niej grupy kilkudziesięciu osób.

10-letni Mikołaj doznał m.in. stłuczenia głowy, zgniecenia klatki piersiowej, złamania żeber i kości piszczelowej. Inny chłopiec doznał powierzchownych obrażeń.

Biegły z zakresu budownictwa stwierdził, że drewniana konstrukcja sceny była wykonana niezgodnie ze sztuką budowlaną i zagrażała bezpieczeństwu ludzi. Organizatorzy powinni mieć także zgodę na budowę sceny, a w ogóle o nią nie wystąpili.

Piotr W. nie przyznał się do stawianego mu zarzutu i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Akt oskarżenia wpłynął do Sądu Rejonowego w Lipsku koło Radomia.

d1n4um7

Podziel się opinią

Share
d1n4um7
d1n4um7
Więcej tematów