Trwa ładowanie...
d39d8gn

Organizacje na rzecz zwierząt biją na alarm. Przez poselski projekt ograniczający interwencje

Organizacje zajmujące się m.in. odbieraniem zwierząt od oprawców są oburzone poselskim projektem Kukiz'15. Nowe prawo zakłada, że przy każdej takiej interwencji będą musieli być powiatowi lekarze weterynarii. Ci jednak pracują do godz. 15 w dni robocze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Organizacje na rzecz zwierząt biją na alarm. Szykują się zmiany w prawie
Organizacje na rzecz zwierząt biją na alarm. Szykują się zmiany w prawie (East News, Fot: Adam Staskiewicz/East News)
d39d8gn

- Od ograniczania praw nie jest nawet najlepsza organizacja społeczna. Takie organizacje powinny wskazywać, gdzie dzieje się krzywda, ale od oceny czy taka krzywda rzeczywiście się dzieje są organy państwa, czyli lekarze weterynarii - przyznał w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" Jarosław Sachajko.

Poseł Kukiz'15 przekonywał, że "zwierzęta powinny być odbierane od właściciela na podstawie decyzji administracyjnej. To nie są produkty np. telefony, które nie mają uczuć". - W przypadku odebrania od właściciela zwierzęcia, cierpi zarówno on sam, jak również samo zwierzę - dodał polityk.

d39d8gn

Z jego opinią nie zgadza się wiele organizacji działających na rzecz zwierząt. Jedna z nich "Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva" opublikowała odezwę w internecie. "Jeśli zmiany forsowane przez przemysł futrzarzy i posła Sachajkę wejdą w życie, żadna organizacja pro-zwierzęca w Polsce nie będzie już mogła samodzielnie interweniować i nieść pomocy potrzebującym zwierzętom" - stwierdzili w poście na Facebooku.

W internecie krąży także petycja "przeciwko zlikwidowaniu prawnej ochrony zwierząt w Polsce". W przeciągu 12 godzin od jej publikacji, podpisało już ją ponad 30 tys. internautów. "Dotychczasowa praktyka pokazuje, że sama inspekcja weterynaryjna nie zabezpieczy zwierząt przed cierpieniem" - stwierdzono w petycji.

d39d8gn

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Dziennik Wschodni"

Zobacz też: WOŚP 2020. Wicerzecznik PiS przyszedł do studia bez serduszka, wyszedł już z nim

d39d8gn

Podziel się opinią

Share

d39d8gn

d39d8gn
d39d8gn
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów