Trwa ładowanie...

Opozycję wykluczono z przemówienia Donalda Trumpa? "Brak klasy". Kancelaria prezydenta odpowiada

"Dwie Polski plus... USA :-(" - napisał na Twitterze Adam Szejnfeld. Posłowie opozycji twierdzą, że mieli nie zostać zaproszeni na uroczystość z okazji przemówienia Donalda Trumpa podczas wizyty w Polsce, ale sytuację naprawił ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. Kancelaria Prezydenta przekonuje, że wyglądało to inaczej.

Share
Opozycję wykluczono z przemówienia Donalda Trumpa? "Brak klasy". Kancelaria prezydenta odpowiada
Źródło: Reuters, Fot: Yuri Gripas
d4ndj85

"Prezydent nie zaprasza posłów z opozycji, na uroczystość związaną z przemówieniem Prez.USA Donalda Trumpa. Robi to Ambasador USA. Brak klasy..." - stwierdził Grzegorz Furgo. Poseł opublikował treść zaproszenia, które zostało podpisane przez ambasadora USA w Polsce.

Do sytuacji odniósł się Adam Szejnfeld. "Dwie Polski plus... USA :-(" - napisał na Twitterze.

Kancelaria Prezydenta przypomniała jednak, że to nie ona jest organizatorem wydarzenia, lecz właśnie ambasada amerykańska. "... i to ona wysyła zaproszenia na tę uroczystość" - czytamy na Twitterze.

Wizyta prezydenta USA - którą organizuje kancelaria prezydenta Andrzeja Dudy - zacznie się 5 lipca, następnego dnia rano Donald Trump spotka się z prezydentem.

Twitter Donalda Trumpa

Wystąpienie Trumpa odbędzie się 6 lipca po południu na Placu Krasińskich w Warszawie. Trump m.in. weźmie udział jako gość honorowy w szczycie państw inicjatywy Trójmorza, podczas którego przeprowadzi rozmowy z przywódcami państw regionu.

d4ndj85

Podziel się opinią

Share
d4ndj85
d4ndj85
Więcej tematów