Trwa ładowanie...

Opóźnienia w ruchu pociągów. Część kursów odwołanych

Złe warunki atmosferyczne spowodowały problemy w ruchu kolejowym. PKP podaje, że odwołanych zostało 28 pociągów. Opóźnionych jest prawie 180 kursów, z czego niektóre nawet 3 godz. Obecnie co 4 pociąg na trasie ma problemu z punktualnością.

Share
Opóźnienia pociągów trwają nawet 3 godz. (zdjęcie ilustracyjne)
Opóźnienia pociągów trwają nawet 3 godz. (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: East News, fot: Andrzej Zbraniecki
d203q78

Mróz i obfite opady śniegu spowodowały trudności w ruchu kolejowym. Warunki pogodowe wpłynęły na to, że niektóre pociągi zostały odwołane. PKP informuje o 28 kursach, m.in. z Warszawy do Berlina. W niektórych przypadkach pociąg został odwołany na części trasy, a w zamian wprowadzono komunikację zastępczą, jak np. na odcinku Białystok-Suwałki.

Opóźnienia pociągów trwają nawet 3 godz.

Według statystyk na stronie PKP 60 proc. pociągów na trasie nie ma opóźnienia. Trochę lepiej wygląda to w przypadku maszyn, które dojechały już do końca trasy. Tutaj problemów z punktualnością nie zanotowało 74 proc. składów. Łącznie opóźnienia ma prawie 180 kursów. Część podróżnych musi uzbroić się w cierpliwość. Pociąg z Warszawy do Przemyśla miał prawie 3 godz. opóźnienia, ze stolicy do Bydgoszczy 150 minut, podobnie jak kurs z Wrocławia do Lublina.

Koleje Śląskie informowały w niedzielę rano o kilkunastu przypadkach utrudnień, zarówno opóźnień jak i odwołaniu kursów. Jako przyczynę podano warunki pogodowe, czy problemy techniczne. Z kolei na odcinku Poraj-Myszków wykoleił się pociąg towarowy. Niektóre kursy odwołały też Koleje Mazowieckie. Przyczyna nie została podana, ale w zamian podstawiono autobusy.

d203q78

Ostatni dzień ferii zimowych 2021. Opóźnienia na kolei

Według Urzędu Transportu Kolejowego, podróżni za opóźnienie niektórych pociągów powyżej godziny, mogą ubiegać się o rekompensatę. Ta wynosi 25 lub nawet 50 proc. ceny biletu. Niedziela jest ostatnim dniem ferii zimowych 2021. Z powodu pandemii koronawirusa w Polsce rząd zdecydował, że zimowy wypoczynek odbędzie się w całej Polsce w jednym terminie.

Jadwiga Emilewicz z dziećmi na stoku. Adam Niedzielski: ja bym tak nie zrobił

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d203q78

Podziel się opinią

Share
d203q78
d203q78
Więcej tematów