Opolszczyzna: 5-latek dotkliwie pogryziony przez psa. Malca broniła ciężarna matka

Dramat w Kowalowicach na Opolszczyźnie. 5-letni chłopiec został dotkliwie pogryziony przez psa. Dziecko przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala. Trafiła tam też ciężarna matka dziecka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śmigłowiec LPR zabrał pogryzionego przez psa chłopca do szpitala w Opolu
Śmigłowiec LPR zabrał pogryzionego przez psa chłopca do szpitala w Opolu (Agencja Gazeta, Fot: Michał Walczak)

5-latek podszedł do psa - owczarka niemieckiego, którego właściciel trzymał na smyczy. Pies nagle rzucił się na dziecko. W obronie dziecka stanęła jego matka, która próbowała odciągnąć psa.

Dziecko ma poważne rany głowy i twarzy. Sa one na tyle groźne, że lekarz pogotowia zdecydował o pilnym transporcie lotniczym malucha do szpitala w Opolu.

- Chłopiec został na miejscu opatrzony wstępnie przez Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - powiedział portalowi nto.pl dr Wojciech Walas, ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. - Został on zaintubowany i helikopterem dostarczony do naszego szpitala. Na oddziale ratunkowym chirurdzy wstępnie opatrzyli rany opatrunkami bandażowymi i pacjent został przekazany do nas w celu przygotowania do operacji chirurgicznej. Rany trzeba pozszywać. Te rany twarzy i głowy są bardzo rozległe. Chłopiec jest w stanie stabilnym, ale to jest potężny uraz dotyczący bardzo wrażliwej okolicy ciała - dodał.

Pogryziona została także matka chłopca. Ciężarna kobieta także została przewieziona do szpitala.

Na razie nie wiadomo, co sprawiło, że owczarek zaatakował chłopca. Pies był szczepiony na wściekliznę.

Źródło: nto.pl, fakt.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości