Trwa ładowanie...
d3dt2fa

Opolskie. Szpital zamyka oddział psychiatryczny z powodu długów

Brzeskie Centrum Medyczne (woj. opolskie) wypowiedziało umowę na opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień. NFZ informuje, że powodem tej decyzji są coraz większe kłopoty finansowe placówki.
Share
NFZ uspokaja i podkreśla, że niedaleko działają trzy inne placówki
NFZ uspokaja i podkreśla, że niedaleko działają trzy inne placówkiŹródło: Pixabay.com
d3dt2fa

Rzecznik opolskiego oddziału NFZ Barbara Pawlos podaje, że Brzeskie Centrum Medyczne zerwało umowę z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia, który zakończy się 31 stycznia 2020 r. Oprócz oddziału psychiatrycznego zawieszona zostanie także nocna i świąteczna pomoc w pobliskim Grodkowie.

- Większość osób z zaburzeniami psychicznymi nie jest i nie musi być leczona w warunkach stacjonarnych. Opieka psychiatryczna powinna umożliwić większą integrację osób z zaburzeniami psychicznymi ze społeczeństwem poprzez zwiększenie opieki środowiskowej. W związku z powyższym pacjenci naszego województwa mogą czuć się bezpiecznie, a opieka psychiatryczna środowiskowa zabezpiecza obszar całego województwa, w tym również powiatu brzeskiego. Pacjentami zajmuje się Zespół Leczenia Środowiskowego, w skład którego wchodzą lekarze psychiatrzy, psychologowie, psychoterapeuci, pielęgniarki - tłumaczy Barbara Pawlos.

d3dt2fa

NFZ podkreśla również, że w powiecie bielskim znajdują się trzy inne poradnie zdrowia psychicznego, które prowadzą terapie w warunkach ambulatoryjnych i domowych.

Brzeskie Centrum Medyczne nie jest jedyną placówką w woj. opolskim, która boryka się z kłopotami. Do końca miesiąca szpital w Głubczycach przedłuży zawieszenie działalności oddziału pediatrycznego, a szpital w Kędzierzynie-Koźlu oddziału neurologicznego. W ich przypadku problemem jest jednak nie zadłużenie, ale brak personelu.

Poseł PO opuścił salę podczas przemówienia Macierewicza. Zdradza powody

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dt2fa

Podziel się opinią

Share
d3dt2fa
d3dt2fa
Więcej tematów