Trwa ładowanie...
d2kedbf

Opole. Romowie skazani za napaść na tle narodowościowym. Polak nie powinien żenić się z Romką

Rok od bójki przed dworcem kolejowym w Brzegu siedmiu Romów usłyszało wyroki za pobicie na tle narodowościowym. W czasie śledztwa przyznali, że chcieli pobić Polaka, bo nie powinien żenić się z Romką.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd uznał Romów za winnych
Sąd uznał Romów za winnych (WP.PL)
d2kedbf

Do pobicia Krzysztofa O. doszło w sierpniu 2017 r. Gdy mężczyzna wysiadał z taksówki został uderzony butelką w głowę. Następnie siedmiu Romów biło i kopało go. Gdy leżał nieprzytomny, jeden z napastników wyjął mu telefon komórkowy, a następnie próbował go sprzedać.

Powodem pobicia stało się małżeństwo mężczyzny. Jego żona wcześniej była konkubiną jednego z napastników, ale gdy ten odbywał karę więzienia wyszła za Krzysztofa O. W czasie śledztwa Romowie zeznali, że Polak nie powinien żenić się z Romką.

Romowie przed sądem tłumaczyli, że wcale nie chcieli pobić Krzysztofa O. Zapewniali też, że nie mają nic przeciwko polsko-romskim małżeństwom. Jednak nie potrafili wytłumaczyć, dlaczego razem z byłym konkubentem kobiety zaatakowali mężczyznę.

d2kedbf

Zobacz także: Tłumy w kawiarni Patryka Jakiego. "Wnętrze jest pomysłem pana ministra"

Sąd Okręgowy w Opolu uznał siedmiu Romów za winnych napaści na tle narodowościowym. Zostali skazani na kary od pół roku do dwóch lat więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d2kedbf

Podziel się opinią

Share

d2kedbf

d2kedbf
Więcej tematów