Trwa ładowanie...
d1bospi

Opole. Policja rozbiła grupę przestępczą zajmującą się oszustwami "na policjanta"

Funkcjonariusze z Opola zatrzymali sześciu mężczyzn zajmujących się oszustwami metodą na tzw. policjanta. Mogli oni oszukać nawet kilkadziesiąt starszych osób w całej Polsce na kilka milionów złotych. Policja zabezpieczyła blisko 400 tys. w gotówce i biżuterii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opole. Policja rozbiła grupę przestępczą zajmującą się oszustwami "na policjanta"
Opole. Policja rozbiła grupę przestępczą zajmującą się oszustwami "na policjanta"
d1bospi

Pierwsze zgłoszenia o oszustwach metodą na tzw. policjanta lub prokuratora na terenie Opolszczyzny, wpłynęły na policję na początku kwietnia. Wtedy oszukane zostały dwie starsze kobiety, z których jedna straciła ponad 7 tys. zł, a druga 2 tys. euro oraz 4 tys. zł.

Następnie grupa przestępcza wielokrotnie wykorzystywała ten sam schemat działania. Wstępnie śledczy podejrzewają, że dokonała ona 8 oszustw na blisko pół miliona złotych. Jednak pokrzywdzonych może być nawet kilkadziesiąt osób, a straty mogą sięgnąć kilku milionów złotych.

Na podstawie działań operacyjnych na początku lipca funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Samodzielnego Oddziału Kontrterrorystycznego Policji w Opolu wspólnie z policjantami z Warszawy, Katowic i Poznania zatrzymali 6 osób w wieku od 20 do 40 lat podejrzanych w tej sprawie. Działania policji miały miejsce na terenie województw: mazowieckiego, łódzkiego i wielkopolskiego.

Policja

Odzyskano Roleksa wartego około 150 tys. zł

Łącznie w akcję zaangażowanych było blisko 70 policjantów. Udało im się zabezpieczyć łącznie 175 tys. zł oraz ekskluzywną biżuterię wartą około 200 tys. zł. Tylko jeden z odzyskanych zegarków marki Rolex wart jest około 150 tys. zł.

W sumie policjanci zatrzymali 6 mężczyzn w wieku od 20 do 40 lat. Zdaniem śledczych, osoby te są stanowią wszystkie szczeble przestępczego procederu. Począwszy od 40-letniego założyciela i szefa grupy, kończąc na osobach odpowiedzialnych za organizowanie środków transportu, łączności, dystrybucji pieniędzy i tzw. odbierakach.

d1bospi

Sąd Rejonowy w Opolu aresztował wszystkich podejrzanych na 3 miesiące. Grozi im nawet do 12 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, a prowadzący policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Barbara Nowacka do Andrzeja Dudy: Człowieku, to jest wspólna Polska!

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bospi

Podziel się opinią

Share

d1bospi

d1bospi
Więcej tematów