Trwa ładowanie...
d2noi2r

Opady śniegu w Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Ostrzeżenia wydano dla części województwa śląskiego oraz małopolskiego. Synoptycy ostrzegają też przed oblodzeniem, które pojawi się w większości kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śnieg pada na południu i wschodzie Polski
Śnieg pada na południu i wschodzie Polski (Shutterstock.com)
d2noi2r

Śnieg może spaść na południu Polski, a na wschodzie śnieg z deszczem. Jak podaje IMGW, w piątek na południu kraju możemy spodziewać się od 0 do 4 st. C. W nocy temperatura spadnie do – 6 st. C. w Krakowie i -7 st. C. w Jeleniej Górze.

W Zakopanem temperatura w ciągu dnia nie wzrośnie poniżej -1 st. C., a w nocy spadnie nawet do -9 st. C.

IMGW w części województwa śląskiego i mazowieckiego ogłosiło pierwszy stopień ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu. Dla większości kraju wydano też ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Na drogach trzeba uważać w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, wielkopolskim, łódzkim, śląskim, mazowiecki, świętokrzyskim, lubelskim i podkarpackim.

d2noi2r

Zobacz też: Zakopane cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem turystów w okresie świąteczno-noworocznym. Niestety wiele osób sprawia policji problemy.

Śnieg na stokach narciarskich

Narciarze mogą się cieszyć z warunków w górach. Jak podaje serwis IMGW, w Białce leży 13 cm śniegu, w Bukowinie Tatrzańskiej 18 cm, a na Hali Gąsienicowej 72 cm śniegu. W Beskidach w województwie śląskim leży do około 20 cm śniegu.

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ogłosiło w Karkonoszach pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Natomiast TOPR w polskich Tatrach wydało drugi stopień zagrożenia lawinowego. Zagrożenie zejścia lawiny może jeszcze wzrosnąć.

d2noi2r

Podziel się opinią

Share

d2noi2r

d2noi2r
Więcej tematów