Trwa ładowanie...
Lech Wałęsa
+1

ONR świętował w Stoczni Gdańskiej. "Czy o takie wartości Polacy walczyli?"

"Pytam, kiedy ich PiS zdelegalizuje? Na co wszyscy czekają, aż oni przejmą władzę? – pyta Lecha Wałęsa po zjeździe ONR w Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

Share
ONR świętował w Stoczni Gdańskiej. "Czy o takie wartości Polacy walczyli?"
Źródło: PAP
d2qsgde

Członkowie ONR w charakterystycznych czarnych bluzach i opaskami z symbolem falangi na lewym ramieniu obchodzili w sobotę 84 rocznicę powstania organizacji. Można tam było usłyszeć, że "Polska musi pozostać jednolita kulturowo i homogeniczna etnicznie", a "Stocznia Gdańska to wyjątkowe miejsce, w którym nastąpiła rewolucja godności".

Obecność ONR w Sali BHP zareagował Lech Wałęsa. "Czy o takie 'wartości' Polacy walczyli w Grudniu 1970 i Sierpniu 1980 w Gdańsku ? Pytam się, kiedy ich PiS zdelegalizuje?" – napisał na Twitterze.

Również w sobotę odbyła się współorganizowana przez ONR pielgrzymka na Jasną Górę. Przed nią przeor klasztoru na Jasnej Górze o. Marian Waligóra odpowiadając na list protestacyjny stwierdził, że sanktuarium jest otwarte dla wszystkich pielgrzymów, a zabronienie narodowcom modlitwy byłoby niezgodne z nauką Kościoła katolickiego. Jak podaje wyborcza.pl, podczas mszy narodowcy usłyszeli m.in., że "nie wolno naszej kultury, tożsamości, przekonań zamienić na jakiś pogański chlew".

Zobacz także: Kontrowersyjny program Ministerstwa Zdrowia

d2qsgde

Podziel się opinią

Share
d2qsgde
d2qsgde
Więcej tematów