Trwa ładowanie...

Przeor Jasnej Góry o pielgrzymce narodowców. "Liczymy na dojrzałość wszystkich wiernych"

"Jasnogórskie Sanktuarium jest otwarte dla wszystkich pielgrzymów" – stwierdził ojciec Marian Waligóra. W ten sposób odpowiedział na protest przeciw organizowanej przez ONR, Młodzież Wszechpolską i Ruch Narodowy pielgrzymce narodowców.

Share
Przeor Jasnej Góry o pielgrzymce narodowców. "Liczymy na dojrzałość wszystkich wiernych"
Źródło: Wikimedia Commons CC BY, fot: WikiImages
dpywgze

Przeor Jasnej Góry informuje, że pielgrzymka narodowców ma mieć wyłącznie charakter modlitewny, a jej głównym punktem będzie msza przed obrazem Matki Bożej.

"Jasnogórskie Sanktuarium jest otwarte dla wszystkich pielgrzymów przybywających zarówno indywidualnie, jak i w zorganizowanych grupach. Wymagamy jedynie szacunku dla tego świętego miejsca i odpowiedniego zachowania. Opiekunowie Sanktuarium nie mogą ograniczać możliwości modlitwy wiernym, byłoby to niezgodne z nauką Kościoła katolickiego" – napisał o. Marian Waligóra.

"Liczymy na dojrzałość wszystkich wiernych, którzy tutaj przybywają, również w wymiarze postaw patriotycznych" – dodał.

Zobacz także: Gorzkie wnioski wicemarszałka Tyszki po decyzji Kaczyńskiego

Protest przeciwko pielgrzymce narodowców

Przeciwko pielgrzymce zaprotestowali Obywatele RP, Protest Kobiet, Stowarzyszenie Demokratyczna RP, Wolni i Równi oraz Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita. Wśród sygnatariuszy znaleźli się też Henryk Wujec, Andrzej Celiński, Zbigniew Hołdys i Magdalena Środa.

dpywgze

"Domagamy się podjęcia działań zmierzających do uniemożliwienia środowiskom propagującym skrajny nacjonalizm, sprzeczny z wartościami chrześcijańskimi, głoszenia na terenie Klasztoru Jasnogórskiego treści pogwałcających naukę Kościoła" – napisano w liście otwartym do o. Mariana Waligóry.

Na zeszłorocznej pielgrzymce narodowców poseł Robert Winnicki przestrzegał przed zagrożeniami przed narodowcami, jak załamanie na skutek prześladowań czy kupienie przez system. Po Apelu Jasnogórskim narodowcy z racami w rękach przemaszerowali ulicami Częstochowy. Wznoszono okrzyki, jak "nacjonaliści nadchodzą" czy "nie czerwona, nie laicka, tylko Polska katolicka".

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

dpywgze

Podziel się opinią

Share
dpywgze
dpywgze
Więcej tematów