Trwa ładowanie...

ONR przeciwko PiS. Powstanie nowa partia?

Obóz Narodowo-Radykalny odpowiada wiceministrom sprawiedliwości, którzy ostatnio mówili o ewentualnej delegalizacji stowarzyszenia. może konieczne będzie powołanie nowej partii politycznej. - To jest dobry moment na rozpoczęcie takiej dyskusji w środowisku narodowym - mówił przedstawiciel formacji Tomasz Kalinowski.

Share
ONR przeciwko PiS. Powstanie nowa partia?Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d1trawt

Według przedstawiciela ogólnopolskiego ONR sugerowanie delegalizacji obozu przez przedstawicieli rządu to "wyraz uległości wobec środowisk lewicowych". - PIS za cel obrał sobie delegalizację ONR jednocześnie przyzwalając na działanie organizacji komunizujących i uchyla się od rozliczenia rządu PO-PSL - mówił Tomasz Kalinowski podczas konferencji prasowej przed Ministerstwem Sprawiedliwości.

ZOBACZ WIDEO: ONR na ulicach Warszawy. Marsz Powstania Warszawskiego

Nie wyklucza również powstania nowego ugrupowania. - W obliczu tego, że Prawo i Sprawiedliwość zaczyna mówić głosem eurolewactwa i TVN-u być może konieczne będzie powołanie nowej partii politycznej. To jest dobry moment na rozpoczęcie takiej dyskusji w środowisku narodowym - dodał Kalinowski.

Co dalej z ONR?

Słowa przedstawiciela Obozu Narodowo-Radykalnego to reakcja na ostatnie wypowiedzi wiceministrów sprawiedliwości Patryka Jakiego i Michała Wójcika o możliwej delegalizacji organizacji za promowanie faszyzmu.

d1trawt

– Warto rozważyć zmianę przepisu umożliwiającego delegalizację stowarzyszeń, kiedy w ich przypadku dochodzi do rażącego, czy uporczywego naruszenia przepisów prawa; obecnie nie jest to takie łatwe – mówił Michał Wójcik.

Z kolei wiceminister Jaki był pytany o sprawę ONR, który na Marszu Niepodległości prezentował rasistowskie hasła. Jaki przyznał, że jeśli organizacja ta prezentuje takie poglądy, to powinna zostać zdelegalizowana. - Jestem przekonany, że prokurator generalny złoży także wniosek o zdelegalizowanie ONR, ale po zebraniu dowodów - powiedział Patryk Jaki.

d1trawt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1trawt
d1trawt
Więcej tematów