Trwa ładowanie...
d25grwv

ONR przeciwko PiS. Powstanie nowa partia?

Obóz Narodowo-Radykalny odpowiada wiceministrom sprawiedliwości, którzy ostatnio mówili o ewentualnej delegalizacji stowarzyszenia. może konieczne będzie powołanie nowej partii politycznej. - To jest dobry moment na rozpoczęcie takiej dyskusji w środowisku narodowym - mówił przedstawiciel formacji Tomasz Kalinowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konferencja prasowa ws, wniosków o delegalizację ONR
Konferencja prasowa ws, wniosków o delegalizację ONR (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d25grwv

Według przedstawiciela ogólnopolskiego ONR sugerowanie delegalizacji obozu przez przedstawicieli rządu to "wyraz uległości wobec środowisk lewicowych". - PIS za cel obrał sobie delegalizację ONR jednocześnie przyzwalając na działanie organizacji komunizujących i uchyla się od rozliczenia rządu PO-PSL - mówił Tomasz Kalinowski podczas konferencji prasowej przed Ministerstwem Sprawiedliwości.

ZOBACZ WIDEO: ONR na ulicach Warszawy. Marsz Powstania Warszawskiego

Nie wyklucza również powstania nowego ugrupowania. - W obliczu tego, że Prawo i Sprawiedliwość zaczyna mówić głosem eurolewactwa i TVN-u być może konieczne będzie powołanie nowej partii politycznej. To jest dobry moment na rozpoczęcie takiej dyskusji w środowisku narodowym - dodał Kalinowski.

d25grwv

*Co dalej z ONR? *

Słowa przedstawiciela Obozu Narodowo-Radykalnego to reakcja na ostatnie wypowiedzi wiceministrów sprawiedliwości Patryka Jakiego i Michała Wójcika o możliwej delegalizacji organizacji za promowanie faszyzmu.

d25grwv

– Warto rozważyć zmianę przepisu umożliwiającego delegalizację stowarzyszeń, kiedy w ich przypadku dochodzi do rażącego, czy uporczywego naruszenia przepisów prawa; obecnie nie jest to takie łatwe – mówił Michał Wójcik.

Z kolei wiceminister Jaki był pytany o sprawę ONR, który na Marszu Niepodległości prezentował rasistowskie hasła. Jaki przyznał, że jeśli organizacja ta prezentuje takie poglądy, to powinna zostać zdelegalizowana. - Jestem przekonany, że prokurator generalny złoży także wniosek o zdelegalizowanie ONR, ale po zebraniu dowodów - powiedział Patryk Jaki.

d25grwv

Podziel się opinią

Share

d25grwv

d25grwv
Więcej tematów