Trwa ładowanie...

Oni rządzą światem. "Time" opublikował listę 100 najbardziej wpływowych osób w 2019 r.

Magazyn "Time" opublikował tegoroczny ranking 100 najbardziej wpływowych osób. Lista podzielona jest na pięć kategorii: pionierzy, artyści, liderzy, ikony oraz tytani. Wśród liderów znalazł się m.in. Donald Trump i papież Franciszek

Share
Oni rządzą światem. "Time" opublikował listę 100 najbardziej wpływowych osób w 2019 r.
Źródło: PAP/EPA, Fot: PBG
d42l0yg

Według "Time'a" jednym z liderów rządzących światem jest prezydent USA Donald Trump.

"Każdy nowoczesny prezydent USA próbuje wpłynąć na świat. Prezydent Donald Trump dokonał tego, sprzeciwiając się państwom NATO, które nie płacą sprawiedliwie do budżetu czy popychając Chiny i naszych północnoamerykańskich sąsiadów do bardziej sprawiedliwych umów handlowych" - napisał w uzasadnieniu tego wyboru kolega Trumpa Chris Christie, działacz Partii Republikańskiej i gubernator stanu New Jersey.

d42l0yg

Jego zdaniem najśmielszym posunięciem prezydenta USA było przyjęcie modelu osobistej dyplomacji, co zaowocowało zwrotem w relacjach z Koreą Północną.

"Reformator Kościoła"

W grupie liderów nie mogło też zabraknąć papieża Franciszka. Jako uzasadnienie podano, że jest "czołowym reformatorem Kościoła ws. pedofilii księży". "Jest zdecydowany wprowadzić politykę ochrony dzieci w Kościele. Z wielką odwagą i mądrością zaprosił wszystkich w Kościele do zbliżenia się do cierpienia ofiar z takim samym szacunkiem, jak zbliżamy się do cierpiącego ciała Chrystusa" - napisał arcybiskup Charles Scicluna, metropolita Malty.

Premier Izraela Bejamin Netanjahu także znalazł się w gronie liderów. Jak twierdzą redaktorzy tygodnika, największym osiągnięciem polityka jest to, że mimo poważnych zarzutów o korupcję potrafił przekonać Izraelczyków, iż tylko on może doprowadzić kraj do sukcesu. "Mimo niebezpieczeństw grożących Izraelowi, staje się on coraz bardziej zamożny i rośnie w siłę" - czytamy w uzasadnieniu.

Na liście liderów znalazł się także Matteo Salvini, wicepremier i minister spraw wewnętrznych Włoch. To lider skrajnej prawicy, który chce zbudować eurosceptyczną koalicję. Miałaby ona po majowych wyborach do europarlamentu odgrywać w Unii wiodącą rolę. W styczniu Salvini gościł w Polsce i spotkał się z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

d42l0yg

Oprócz wymienionych osobistości, wśród najbardziej wpływowych osób została wymieniona m.in. największa przeciwniczka Trumpa - Nancy Pelosi, amerykańska polityczka i pierwsza kobieta, która objęła funkcję spikera Izby Reprezentantów w Kongresie USA.

"Świeci jak latarnia nadziei"

Na liście najbardziej wpływowych ikon nie mogło zabraknąć Michelle Obamy. "Pierwsza afroamerykańska Pierwsza Dama wykorzystała swoją pozycję w Białym Domu, aby poprawić otaczający ją świat. Jestem wdzięczna, że moje córki i mój syn mieszkają w świecie, w którym Michelle Obama świeci jak latarnia nadziei, inspirująca nas wszystkich do robienia lepszych rzeczy i bycia lepszymi" - napisała w uzasadnieniu gwiazda muzyki Beyoncé Knowles-Carter.

Magazyn "Time" co roku tworzy prestiżową listę stu najbardziej wpływowych osób współczesnego świata. Są wśród nich przedstawiciele świata nauki, sportu, polityki, sztuki czy showbiznesu. Wśród nich można znaleźć zarówno osoby z pierwszych stron gazet, jak i ludzi znanych jedynie wąskiemu gronu ekspertów. Pełna lista jest dostępna TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42l0yg

Podziel się opinią

Share
d42l0yg
d42l0yg
Więcej tematów