Qaqwqwrqw

Matteo Salvini po spotkaniu z Kaczyńskim. "Jestem tu, by ratować Europę"

Wicepremier Włoch pojawił się w Warszawie. W środę Matteo Salvini spotkał się ze swoim odpowiednikiem - szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim, ale także z Jarosławem Kaczyńskim. Lider Ligi Północnej chce wciągnąć go i PiS w europarlamentarny sojusz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matteo Salvini przed rozmową z Jarosławem Kaczyńskim spotkał się ze swoim odpowiednikiem, Joachimem Brudzińskim
Matteo Salvini przed rozmową z Jarosławem Kaczyńskim spotkał się ze swoim odpowiednikiem, Joachimem Brudzińskim (PAP, Fot: Marcin Obara)
Qaqwqwrqw

Jarosław Kaczyński nie wystąpił na konferencji po spotkaniu z wicepremierem Włoch. Matteo Salvini chętnie jednak odpowiadał na pytania o rozmowę z prezesem PiS.

- Chciałbym, żeby taki sojusz się nawiązał. I żeby dołączyli do niego wszyscy, którym zależy na ratowaniu Europy - powiedział szef włoskiego MSWiA na pytanie o europarlamentarny "front suwerenny". Salvini zwracał uwagę, że Włochy są trzecim największym partnerem gospodarczym Polski, ale można zrobić jeszcze więcej w celu współpracy.

Qaqwqwrqw

"Rozmowa o Europie i przyszłości"

Włoski wicepremier zapowiedział, że rozmowa z Jarosławem Kaczyńskim dotyczyła "Europy i przyszłości". Włoskie media donosiły, że prezes PiS długo wzbraniał się przed wizytą Salviniego ze względu na jego fascynację Putinem. W końcu postanowił spotkać się z nim i zbliżyć PiS do europejskiego projektu lidera Ligi Północnej.

W spotkaniu na Nowogrodzkiej, poza tłumaczami, uczestniczyli europoseł PiS Ryszard Legutko, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, senator Anna Maria Anders oraz Tomasz Poręba, szef kampanii samorządowej partii rządzącej. Pracownik biura PiS zamieścił na Twitterze "sportowe" zdjęcie z kuluarów spotkania.

Qaqwqwrqw

Zobacz także: Adam Bielan po spotkaniu Kaczyński - Salvini

Wcześniej Matteo Salvini spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim i szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim.

Qaqwqwrqw

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw