Trwa ładowanie...
d45sb3k

Olsztyn. Zgwałcił ciężarną urzędniczkę? Wyrok ws. Czesława Małkowskiego odroczony

Sąd Okręgowy w Olsztynie do 13 grudnia odroczył ogłoszenie wyroku w apelacyjnej sprawie byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego. - Jestem absolutnie niewinny - powiedział Małkowski po wyjściu z sali rozpraw. B. prezydent oskarżony jest o gwałt na podwładnej w ósmym miesiącu ciąży.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czesław Małkowski przed salą Sądu Okręgowego w Olsztynie
Czesław Małkowski przed salą Sądu Okręgowego w Olsztynie (PAP, Fot: Tomasz Waszczuk)
d45sb3k

Wyrok ws. Czesława Małkowskiego ma zostać ogłoszony w piątek 13 grudnia o godzinie 12.00. Jego uzasadnienie będzie niejawne.

Iwona Kruszewska, prokurator oskarżająca Małkowskiego, w apelacji domaga się uchylenia wyroku uniewinniającego, tego samego chce pokrzywdzona.

B. prezydent Olsztyna Czesław Małkowski oskarżony o gwałt

d45sb3k

Proces byłego prezydenta Olsztyna ciągnie się już 11 lat. W pierwszym rozpoznaniu sprawy przez sąd w Ostródzie Małkowski został skazany na 5 lat więzienia. W ponownym procesie - który w grudniu 2018 r. zakończył się w Olsztynie - został uniewinniony.

Czesław Małkowski od początku twierdzi, że jest niewinny. W mediach przyznał się jedynie do romansu z urzędniczką. Ciągnęły się za nim także zarzuty o molestowanie innych współpracownic. Jedna z byłych urzędniczek olsztyńskiego ratusza opowiadała w wywiadzie z "Newsweekiem", jak Małkowski molestował pracownice, jak chwytał je za piersi, za pośladki, przyciskał do ściany. - Wyzywał nas od najgorszych, groził, że zaraz zwolni, to było nie do zniesienia - mówiła kobieta.

Czesław Małkowski i seksafera. Mimo procesów, startował w wyborach

Nie wiadomo, z jakiego powodu Małkowski został skazany w Ostródzie, a uniewinniony w Olsztynie - sprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami.

d45sb3k

W listopadzie 2008 r. w wyniku referendum Małkowski stracił stanowisko prezydenta Olsztyna. Jednak w czasie procesów o seksaferę trzy razy startował w wyborach samorządowych i za każdym razem przegrywał walkę o fotel prezydenta Olsztyna w drugiej turze. Małkowski jest obecnie radnym.

Czytaj również - Oskarżony o gwałt Małkowski walczy o fotel prezydenta Olsztyna. "Do tej pory słyszę jego głos"

Zobacz też: Szymon Hołownia się zdecydował. "Kaznodzieja w amerykańskim stylu"

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d45sb3k

Podziel się opinią

Share

d45sb3k

d45sb3k
Więcej tematów