Trwa ładowanie...
d3iiu52

Czesław Małkowski, były prezydent Olsztyna, skazany

Na karę pięciu lat pozbawienia wolności skazał sąd rejonowy w Ostródzie byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego w procesie za molestowanie kobiet i zgwałcenie urzędniczki, która była w ostatnich tygodniach ciąży. Wyrok nie jest prawomocny.
Share
d3iiu52

Sąd zakazał byłemu prezydentowi Olsztyna przez sześć lat kontaktować się z główną pokrzywdzoną. Zakazał mu też zajmowania kierowniczych stanowisk w jednostkach administracji publicznej przez sześć lat.

Sentencja wyroku była jawna. W sali był Czesław Małkowski, nie było pokrzywdzonych. Sąd uzasadnia wyrok za zamkniętymi drzwiami z uwagi na charakter zarzucanych czynów.

d3iiu52

Ponad tydzień temu w mowie końcowej oskarżyciel publiczny zażądał dla byłego prezydenta kary dziewięciu lat pozbawienia wolności. Prokurator chciał także, by sąd zakazał Czesławowi Małkowskiemu zajmowania stanowisk kierowniczych w jednostkach administracji publicznej przez 10 lat oraz by wydał wobec Czesława Małkowskiego 12-letni zakaz zbliżania się i kontaktowania z główną pokrzywdzoną w sprawie. Oskarżyciel publiczny zażądał również, by wyrok został podany do wiadomości publicznej.

Czesław Małkowski był prezydentem Olsztyna od 2001 r. i sprawował ten urząd prawie przez dwie kadencje, do 2008 roku, gdy mieszkańcy Olsztyna odwołali go w referendum lokalnym, po wybuchu olsztyńskiej seksafery.

Mimo nierozstrzygniętej sprawy przed sądem w Ostródzie, w 2014 r. Małkowski wystartował w wyborach samorządowych kandydując na urząd prezydenta. W II turze przegrał rywalizację z obecnym włodarzem miasta Piotrem Grzymowiczem, otrzymując 500 głosów mniej. Został jednak radnym Olsztyna i sprawuje obecnie ten mandat.

d3iiu52

Podziel się opinią

Share
d3iiu52
d3iiu52
Więcej tematów