Trwa ładowanie...
d3m5930

Olsztyn: podejrzany o porwanie w areszcie

Do aresztu trafił kolejny mężczyzna, podejrzany o porwanie nastolatka z Olsztyna - poinformował w piątek prokurator Mieczysław Orzechowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Share
d3m5930

Sąd Rejonowy w Olsztynie zdecydował o aresztowaniu 40-letniego Witolda W. z Łodzi. Mężczyzna jest podejrzany o to, że wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami uprowadził Michała K. - ucznia szkoły średniej. Przetrzymywał go w piwnicy i żądał w zamian za uwolnienie chłopca 624 tys. dolarów.

W połowie listopada ub.r. sąd aresztował na trzy miesiące dwóch mężczyzn. 24-letniemu Mariuszowi B. i 25-letniemu Zbigniewowi K. prokuratura postawiła zarzuty uprowadzenia chłopca, pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem oraz żądania za niego okupu. Mężczyźni są dobrze znani olsztyńskiej policji.

Michał K. został porwany 11 października ub.r. w drodze do szkoły. Jak ustaliła policja do chłopca podeszło dwóch mężczyzn, którzy go pobili, związali taśmą nogi, zakryli oczy i wrzucili do bagażnika samochodu. Po kilku godzinach jazdy chłopiec został przeniesiony z bagażnika do budynku w jednej z miejscowości na terenie województwa łódzkiego.

Następnie sprawcy zadzwonili do rodziców chłopca i zażądali okupu w wysokości 600 tys. dolarów. W kolejnej rozmowie telefonicznej podwyższyli kwotę okupu do 624 tys. dolarów. Chłopak, wykorzystując nieuwagę porywaczy, sam uwolnił się z więzów i uciekł, po czym zawiadomił policję. (mk)

d3m5930
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m5930
d3m5930
Więcej tematów