Trwa ładowanie...
ycipk-3c775v

Ołeksandr Turczynow za dialogiem z Rosją, za integracją europejską Ukrainy

Ukraina będzie budować stosunki z Rosją na zasadach dobrosąsiedzkich - oświadczył p.o. prezydenta Ołeksandr Turczynow w orędziu do narodu. Zapowiedział, że Ukraina powróci na drogę europejskiej integracji. Ostrzegł też, że kraj jest na skraju niewypłacalności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ołeksandr Turczynow, p.o. prezydenta Ukrainy
Ołeksandr Turczynow, p.o. prezydenta Ukrainy (PAP/EPA, Fot: Sergey Dolzhenko)
ycipk-3c775v

Czytaj także: To on teraz rządzi Ukrainą. Jest pastorem i pisarzem

- Zdajemy sobie sprawę z wagi stosunków z Federacją Rosyjską. Jesteśmy gotowi do dialogu z władzami Rosji z myślą o budowaniu stosunków na nowej, sprawiedliwej, równoprawnej i dobrosąsiedzkiej podstawie - oświadczył Turczynow w wystąpieniu w telewizji "Rada". Dodał, że jego kraj chce utrzymywać stosunki z Rosją, która "uznaje i respektuje europejski wybór Ukrainy".

- Mam nadzieję, że ta proeuropejska orientacja potwierdzi się podczas wyborów prezydenckich" 25 maja - dodał Turczynow, podkreślając raz jeszcze, że integracja z Europą jest dla Kijowa "priorytetem".

ycipk-3c775v

Turczynow ostrzegł też, że Ukraina znalazła się na krawędzi niewypłacalności. - Ukraina stacza się w przepaść, jest bliska niezdolności do obsługi swych długów - dodał, krytykując rządy poprzedniej ekipy politycznej za to, że - według niego - "zrujnowała kraj".

Najważniejszym i niezmiernie trudnym zadaniem rządu "jest ratowanie gospodarki kraju, ustabilizowanie kursu waluty, zagwarantowanie, że pensje, emerytury i stypendia zostaną wypłacone na czas, odbudowanie zaufania inwestorów, promowanie rozwoju przedsiębiorstw i tworzenie miejsc pracy" - dodał Turczynow.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3c775v

ycipk-3c775v
ycipk-3c775v