Trwa ładowanie...

Ołeksandr Turczynow za dialogiem z Rosją, za integracją europejską Ukrainy

Ukraina będzie budować stosunki z Rosją na zasadach dobrosąsiedzkich - oświadczył p.o. prezydenta Ołeksandr Turczynow w orędziu do narodu. Zapowiedział, że Ukraina powróci na drogę europejskiej integracji. Ostrzegł też, że kraj jest na skraju niewypłacalności.

Share
Ołeksandr Turczynow za dialogiem z Rosją, za integracją europejską Ukrainy
Źródło: PAP/EPA, Fot: Sergey Dolzhenko
d339xrd

- Zdajemy sobie sprawę z wagi stosunków z Federacją Rosyjską. Jesteśmy gotowi do dialogu z władzami Rosji z myślą o budowaniu stosunków na nowej, sprawiedliwej, równoprawnej i dobrosąsiedzkiej podstawie - oświadczył Turczynow w wystąpieniu w telewizji "Rada". Dodał, że jego kraj chce utrzymywać stosunki z Rosją, która "uznaje i respektuje europejski wybór Ukrainy".

d339xrd

- Mam nadzieję, że ta proeuropejska orientacja potwierdzi się podczas wyborów prezydenckich" 25 maja - dodał Turczynow, podkreślając raz jeszcze, że integracja z Europą jest dla Kijowa "priorytetem".

Turczynow ostrzegł też, że Ukraina znalazła się na krawędzi niewypłacalności. - Ukraina stacza się w przepaść, jest bliska niezdolności do obsługi swych długów - dodał, krytykując rządy poprzedniej ekipy politycznej za to, że - według niego - "zrujnowała kraj".

Najważniejszym i niezmiernie trudnym zadaniem rządu "jest ratowanie gospodarki kraju, ustabilizowanie kursu waluty, zagwarantowanie, że pensje, emerytury i stypendia zostaną wypłacone na czas, odbudowanie zaufania inwestorów, promowanie rozwoju przedsiębiorstw i tworzenie miejsc pracy" - dodał Turczynow.

d339xrd

Podziel się opinią

Share
d339xrd
d339xrd
Więcej tematów