Trwa ładowanie...

Ołeksandr Turczynow za dialogiem z Rosją, za integracją europejską Ukrainy

Ukraina będzie budować stosunki z Rosją na zasadach dobrosąsiedzkich - oświadczył p.o. prezydenta Ołeksandr Turczynow w orędziu do narodu. Zapowiedział, że Ukraina powróci na drogę europejskiej integracji. Ostrzegł też, że kraj jest na skraju niewypłacalności.

Share
Ołeksandr Turczynow za dialogiem z Rosją, za integracją europejską UkrainyŹródło: PAP/EPA, fot: Sergey Dolzhenko
d48q0ru

- Zdajemy sobie sprawę z wagi stosunków z Federacją Rosyjską. Jesteśmy gotowi do dialogu z władzami Rosji z myślą o budowaniu stosunków na nowej, sprawiedliwej, równoprawnej i dobrosąsiedzkiej podstawie - oświadczył Turczynow w wystąpieniu w telewizji "Rada". Dodał, że jego kraj chce utrzymywać stosunki z Rosją, która "uznaje i respektuje europejski wybór Ukrainy".

- Mam nadzieję, że ta proeuropejska orientacja potwierdzi się podczas wyborów prezydenckich" 25 maja - dodał Turczynow, podkreślając raz jeszcze, że integracja z Europą jest dla Kijowa "priorytetem".

d48q0ru

Turczynow ostrzegł też, że Ukraina znalazła się na krawędzi niewypłacalności. - Ukraina stacza się w przepaść, jest bliska niezdolności do obsługi swych długów - dodał, krytykując rządy poprzedniej ekipy politycznej za to, że - według niego - "zrujnowała kraj".

Najważniejszym i niezmiernie trudnym zadaniem rządu "jest ratowanie gospodarki kraju, ustabilizowanie kursu waluty, zagwarantowanie, że pensje, emerytury i stypendia zostaną wypłacone na czas, odbudowanie zaufania inwestorów, promowanie rozwoju przedsiębiorstw i tworzenie miejsc pracy" - dodał Turczynow.

d48q0ru
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48q0ru
d48q0ru
Więcej tematów