Trwa ładowanie...
d3whkkv

Olejniczak proponuje spotkanie SLD, SdPl i UP

Szef SLD Wojciech Olejniczak, w liście do
przewodniczącego SdPl Marka Borowskiego, proponuje spotkanie
kierownictw Sojuszu, Socjaldemokracji i Unii Pracy na temat
"wspólnej przyszłości" lewicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olejniczak proponuje spotkanie SLD, SdPl i UP
(WP.PL, Fot: wz)
d3whkkv

To odpowiedź lidera Sojuszu Lewicy Demokratycznej na poniedziałkowy list władz Socjaldemokracji Polskiej, w którym zwróciły się do Sojuszu, by zweryfikował swój pogląd i powrócił do porozumienia czterech partii tworzących koalicję Lewicy i Demokratów - SLD, SdPl, UP i PD.

List do Borowskiego ma być przekazany w piątek podczas spotkania szefów SLD i SdPl, do którego ma dojść o godz. 16.

"Zwracam się z propozycją spotkania na temat wspólnej przyszłości kierownictw Socjaldemokracji Polskiej, Unii Pracy i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Proponuję zaproszenie na to spotkanie Jana Guza i Sławomira Broniarza oraz Janusza Reykowskiego i Sławomira Sierakowskiego" - czytamy w liście do Borowskiego.

d3whkkv

W piśmie szef SLD podkreśla także, to co wyraziła w swojej marcowej uchwale Rada Krajowa Sojuszu. "W Polsce nie ma miejsca na drugą Platformę Obywatelską. W Polsce nie ma miejsca na kolejny PiS" - pisze Olejniczak.

Jednak, podkreśla przewodniczący Sojuszu, w Polsce jest miejsce na lewicę". Lewicę wyrazistą, odpowiedzialną i racjonalną. Lewicę dbającą o sprawiedliwość społeczną, prawa pracownicze, niekoniecznie w każdej sprawie roszczeniową - podkreślił lider SLD.

Pod koniec marca Rada Krajowa SLD podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z PD. Kilka dni po tej decyzji trzech rekomendowanych przez PD posłów LiD - Bogdan Lis, Marian Filar i Jan Widacki - opuściło poselski klub centrolewicy. W ubiegłym tygodniu posłowie ci powołali w Sejmie Demokratyczne Koło Poselskie.

W poniedziałek przekazując list do Olejniczaka, szef SdPl przekonywał, że lewica dzisiaj jest słaba i musi mobilizować cały elektorat na lewo od Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem Borowskiego, nie warto niszczyć tego co rozwijało się z pewnymi trudnościami, ale jednak w dobrym kierunku.

W sobotę o przyszłości Socjaldemokracji Polskiej w LiD ma dyskutować Konwent SdPl.

d3whkkv

Podziel się opinią

Share
d3whkkv
d3whkkv