Trwa ładowanie...
d2fod40

Olecko na Mazurach. Wandale zrobili napisy na murach i elewacji kościoła

W nocy z soboty na niedzielę ktoś namalował sprejem napisy i rysunki na kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olecku na Mazurach. Policja wszczęła śledztwo ws. zniszczenia mienia i obrazy uczuć religijnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na murach, drzwiach i elewacji świątyni pojawiły się napisy
Na murach, drzwiach i elewacji świątyni pojawiły się napisy (google maps)
d2fod40

Na głównych drzwiach kościoła przy pl. Wolności w Olecku oraz na elewacji i murze pojawiły się napisy i rysunki wykonane czarnym sprejem. Ktoś napisał "Katolicyzm zwodzi", "Nie zwódź" i namalował czarne serca - informuje tvp.info za PAP.

Policję zawiadomił w niedzielę rano proboszcz parafii.

- Przesłuchaliśmy świadków i zabezpieczamy wszystkie dowody celem ustalenia sprawcy tego czynu. Na razie postępowanie jest prowadzone w kierunku zniszczenia mienia i obrazy uczuć religijnych - powiedziała w poniedziałek asp. Justyna Sznel, oficer prasowa KPP w Olecku.

Nikt jeszcze nie został zatrzymany, śledczy nie ujawniają też, czy wandalizm został zarejestrowany przez kamery monitoringu.

d2fod40

Reakcja na "Polskę pod Krzyżem"?

Proboszcz parafii ks. prałat Lech Janowicz stwierdził, że pierwszy raz doszło do tego typu aktu wandalizmu w oleckim kościele. Dodał, że pociesza go jedynie fakt, iż napisy nie są wulgarne. Jak szacuje, naprawa pomazanych miejsc będzie kosztowała około 1 tys. zł. Główne drzwi świątyni trzeba będzie oszlifować.

Ks. Janowicz przypuszcza, że dewastacja była reakcją na akcję modlitewną "Polska pod Krzyżem", która odbyła się w sobotę w oleckim kościele.

- Było bardzo dużo ludzi, cały kościół. A następnego dnia rano odkryliśmy że ktoś w nocy zrobił te napisy - dodał kapłan.

d2fod40

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2fod40

Podziel się opinią

Share

d2fod40

d2fod40
Więcej tematów