ycipk-4bo4eg

Olecko na Mazurach. Wandale zrobili napisy na murach i elewacji kościoła

W nocy z soboty na niedzielę ktoś namalował sprejem napisy i rysunki na kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olecku na Mazurach. Policja wszczęła śledztwo ws. zniszczenia mienia i obrazy uczuć religijnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na murach, drzwiach i elewacji świątyni pojawiły się napisy
Na murach, drzwiach i elewacji świątyni pojawiły się napisy (google maps)
ycipk-4bo4eg

Na głównych drzwiach kościoła przy pl. Wolności w Olecku oraz na elewacji i murze pojawiły się napisy i rysunki wykonane czarnym sprejem. Ktoś napisał "Katolicyzm zwodzi", "Nie zwódź" i namalował czarne serca - informuje tvp.info za PAP.

Policję zawiadomił w niedzielę rano proboszcz parafii.

- Przesłuchaliśmy świadków i zabezpieczamy wszystkie dowody celem ustalenia sprawcy tego czynu. Na razie postępowanie jest prowadzone w kierunku zniszczenia mienia i obrazy uczuć religijnych - powiedziała w poniedziałek asp. Justyna Sznel, oficer prasowa KPP w Olecku.

ycipk-4bo4eg

Nikt jeszcze nie został zatrzymany, śledczy nie ujawniają też, czy wandalizm został zarejestrowany przez kamery monitoringu.

Reakcja na "Polskę pod Krzyżem"?

Proboszcz parafii ks. prałat Lech Janowicz stwierdził, że pierwszy raz doszło do tego typu aktu wandalizmu w oleckim kościele. Dodał, że pociesza go jedynie fakt, iż napisy nie są wulgarne. Jak szacuje, naprawa pomazanych miejsc będzie kosztowała około 1 tys. zł. Główne drzwi świątyni trzeba będzie oszlifować.

ycipk-4bo4eg

Ks. Janowicz przypuszcza, że dewastacja była reakcją na akcję modlitewną "Polska pod Krzyżem", która odbyła się w sobotę w oleckim kościele.

- Było bardzo dużo ludzi, cały kościół. A następnego dnia rano odkryliśmy że ktoś w nocy zrobił te napisy - dodał kapłan.

Źródło: tvp.info

ycipk-4bo4eg

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4bo4eg

ycipk-4bo4eg
ycipk-4bo4eg