Trwa ładowanie...
d1ml80i
TVP

Olbrzymi transport rosyjskiej broni przy granicy z Ukrainą. Przygotowania do ofensywy?

W internecie pojawiło się nagranie przedstawiające kilkadziesiąt armatohaubic, bojowych wozów piechoty, transporterów opancerzonych i innego rosyjskiego sprzętu wojskowego. Transport został zauważony na platformach kolejowych w pobliżu granicy z Ukrainą. Na razie żadne oficjalne źródło nie potwierdziło autentyczności nagrania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Transport rosyjskiego sprzętu wojskowego przy granicy z Ukrainą
Transport rosyjskiego sprzętu wojskowego przy granicy z Ukrainą (Fot: Youttube/WAR UKRAINE-RUSSIA)
d1ml80i

Na nagraniu widać duży transport kolejowy, składający się z kilkudziesięciu platform, na których poustawiane są działa, ciężarówki i wozy. Można zauważyć także kilka osobowych wagonów z logo Rosyjskich Kolei.

Według opisu umieszczonego w serwisie YouTube, film powstał w sobotę w pobliżu Taganrogu, miasta znajdującego ok. 50 km od granicy z Ukrainą. Nagranie zostało opublikowane na wielu profilach w mediach społecznościowych, których autorzy zajmują się relacjonowaniem konfliktu na wschodzie Ukrainy.

W transporcie znajdują się m.in. samobieżne armatohaubice 2S3 kalibru 152,4 mm. Wystrzeliwane z nich pociski mają zasięg ok. 20 km, a ponieważ działo umieszczone jest na platformie gąsienicowej, może poruszać się po trudnym terenie.

d1ml80i

Od kilku tygodni Ukraińcy donoszą o kolejnych transportach rosyjskiego sprzętu wojskowego, który trafia do separatystów na wschodzie kraju. Po dłuższym okresie względnego spokoju w Donbasie w mijającym tygodniu na nowo rozgorzały walki. Miejscowość Marjinka w pobliżu Doniecka została ostrzelana z moździerzy i wyrzutni rakietowych. Zginęło wówczas kilkanaście osób. Walki toczą się także w innych miejscowościach na linii frontu.

Źródło: TVP Info

d1ml80i

Podziel się opinią

Share

d1ml80i

d1ml80i
Więcej tematów