WP

Okupowali biuro Patryka Jakiego. Sąd wydał wyrok

Sąd Okręgowy w Opolu podtrzymał decyzję ws. umorzenia postępowania przeciwko 9 mieszkańcom Dobrzenia Wielkiego. Miejscowi pojawili się w biurze poselskim Jakiego i rozpoczęli jego okupację.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd stwierdził, że okupacja biura Patryka Jakiego jest wyrażeniem niezadowolenia wobec władzy
Sąd stwierdził, że okupacja biura Patryka Jakiego jest wyrażeniem niezadowolenia wobec władzy (PAP, Fot: Leszek Szymański)
WP

Do zdarzenia doszło w listopadzie 2016 r. Mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego pojawili się wówczas w biurze poselskim Patryka Jakiego w Opolu, aby porozmawiać o przyłączeniu do miasta ich gminy. Posła nie było jednak w biurze, więc protestujący zaczęli okupować pomieszczenie i domagać się wyznaczenia spotkania z politykiem.

Sprawa na wniosek policji trafiła do Sądu Rejonowego, który umorzył postępowanie. W środę Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok poprzedniej instancji - informuje wyborcza.pl. Jak uzasadniał sędzia prowadzący rozprawę, biuro poselskie jest miejscem, gdzie obywatele mają prawo spotykać się ze swoimi przedstawicielami.

- Ograniczanie tego uprawnienia mogłoby w przyszłości doprowadzić do uniemożliwienia im realizacji ich obywatelskiej i konstytucyjnych uprawnień w tym zakresie. Protesty zawsze będą się odbywać, ponieważ w ten sposób obywatele wyrażają swoje niezadowolenie lub oczekiwania wobec władzy - wyjaśniał Artur Tomaszewski argumentując wyrok. Decyzja jest prawomocna.

WP

Zobacz także: Paweł Rabiej: Warszawa zostanie bastionem wolności

WP

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP