Trwa ładowanie...

Okupowali biuro Patryka Jakiego. Sąd wydał wyrok

Sąd Okręgowy w Opolu podtrzymał decyzję ws. umorzenia postępowania przeciwko 9 mieszkańcom Dobrzenia Wielkiego. Miejscowi pojawili się w biurze poselskim Jakiego i rozpoczęli jego okupację.

Share
Okupowali biuro Patryka Jakiego. Sąd wydał wyrok
Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d1h1gh0

Do zdarzenia doszło w listopadzie 2016 r. Mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego pojawili się wówczas w biurze poselskim Patryka Jakiego w Opolu, aby porozmawiać o przyłączeniu do miasta ich gminy. Posła nie było jednak w biurze, więc protestujący zaczęli okupować pomieszczenie i domagać się wyznaczenia spotkania z politykiem.

Sprawa na wniosek policji trafiła do Sądu Rejonowego, który umorzył postępowanie. W środę Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok poprzedniej instancji - informuje wyborcza.pl. Jak uzasadniał sędzia prowadzący rozprawę, biuro poselskie jest miejscem, gdzie obywatele mają prawo spotykać się ze swoimi przedstawicielami.

d1h1gh0

- Ograniczanie tego uprawnienia mogłoby w przyszłości doprowadzić do uniemożliwienia im realizacji ich obywatelskiej i konstytucyjnych uprawnień w tym zakresie. Protesty zawsze będą się odbywać, ponieważ w ten sposób obywatele wyrażają swoje niezadowolenie lub oczekiwania wobec władzy - wyjaśniał Artur Tomaszewski argumentując wyrok. Decyzja jest prawomocna.

Zobacz także: Paweł Rabiej: Warszawa zostanie bastionem wolności

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1h1gh0

Podziel się opinią

Share
d1h1gh0
d1h1gh0
Więcej tematów