Trwa ładowanie...
d1qjstc

Okupacja plebanii w Mętkowie. Protest parafian

Kilkutygodniowy spór z biskupem, a w końcu moment przełomowy, czyli czwartkowa okupacja plebanii. Mieszkańcy Mętkowa w okolicach Babic w woj. małopolskim dopięli swego i wieloletni proboszcz zostaje w parafii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W drewnianym kościele z XVIII w. w Mętkowie msze wielokrotnie odprawiał Karol Wojtyła, później papież Jan Paweł II
W drewnianym kościele z XVIII w. w Mętkowie msze wielokrotnie odprawiał Karol Wojtyła, później papież Jan Paweł II (East News, Fot: Damian Klamka)
d1qjstc

Parafianie rozpoczęli protest od razu po tym, jak kuria wczesną jesienią zapowiedziała odwołanie proboszcza ks. Marka Guśpiela. Wierni nie wyobrażali sobie zmiany duchownego i zaczęli słać listy w obronie księdza. Twierdzą, że obecny proboszcz - mimo choroby - pracuje bez zarzutów i wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków.

Kuria nie chciała przyjąć tych argumentów, więc mieszkańcy zdecydowali się na radykalne działanie. W czwartek przez kilka godzin okupowali miejscową plebanię - informuje gazetakrakowska.pl.

d1qjstc

Jak wyjaśnia portal, przedstawiciel władz kościelnych zapewnił w końcu, że ks. Guśpiela pozostanie proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Czestochowskiej.

Okupacja plebanii została zawieszona.

Parafianie żądają, aby biskup potwierdził rezygnację z odwołania duchownego z Mętkowa pisemnym dekretem.

d1qjstc

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Mieszkańcy Gdańska bronią ks. Jankowskiego. "Nie ma dowodów, tylko plotki"

d1qjstc

Podziel się opinią

Share
d1qjstc
d1qjstc
Więcej tematów