Trwa ładowanie...

Księża przerobili wagon pociągu na kaplicę. Odprawili mszę świętą

Te zdjęcia robią furorę w sieci. Kilkunastu księży odprawia mszę świętą w wagonie restauracyjnym pociągu PKP Intercity, po czym udziela w korytarzu komunii świętej. - To fotografie związane z wynajmem komercyjnym - mówi WP rzecznik PKP.

Share
Księża przerobili wagon pociągu na kaplicę. Odprawili mszę świętą
Źródło: Facebook.com
d34bj7k

"PKP dziś. Katoliccy szamani wchodzą do przedziałów i pytają, czy chcesz skorzystać z ich usług. Warsu nie ma, bo został przerobiony na kaplicę" - tak brzmi opis do zdjęć zamieszczonych na Facebooku. Cztery załączone do wpisu zdjęcia przedstawiają mszę świętą odprawianą w WARSie oraz komunię świętą udzielaną na korytarzu wagonu pasażerskiego.

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, zdjęcia nie zostały zrobione dzisiaj. - To nie są nasze fotografie, nie jesteśmy w stanie ustalić, kiedy i w którym pociągu zostały wykonane - mówi WP rzecznik PKP Agnieszka Serbeńska. - Komercyjnie wynajmowaliśmy pociągi na pielgrzymki, to może być z tym związane. Było jeszcze wydarzenie związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, gdzie też kursowały pociągi temu dedykowane - informuje rzecznik.

d34bj7k

- Każdy, kto się do nas zwróci, że chce zorganizować przejazd jakiejś większej grupy, to może dokonać takiego wynajęcia, jeśli w tym momencie mamy taką możliwość techniczną, by zapewnić tabor. Można wynająć wagon albo cały pociąg - tłumaczy Serbeńska.

I dodaje, że PKP Intercity nie organizuje w tej chwili żadnych takich wydarzeń.

Spółka prawdopodobnie wycofa się z inicjatywy. "W związku z pojawiającymi się w różnych mediach informacjach o planowanej spowiedzi przedświątecznej w pociągach Kolei Małopolskich , informujemy iż temat ten przekazany przez podróżnych był rozpatrywany przez Zarząd Spółki ale nie zostały podjęte kroki celem jego realizacji" - napisały Koleje Małopolskie na Facebooku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34bj7k

Podziel się opinią

Share
d34bj7k
d34bj7k
Więcej tematów