Trwa ładowanie...
d3j121w

Księża przerobili wagon pociągu na kaplicę. Odprawili mszę świętą

Te zdjęcia robią furorę w sieci. Kilkunastu księży odprawia mszę świętą w wagonie restauracyjnym pociągu PKP Intercity, po czym udziela w korytarzu komunii świętej. - To fotografie związane z wynajmem komercyjnym - mówi WP rzecznik PKP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na jednym ze zdjęć widać, jak kilkunastu księży odprawia mszę świętą w wagonie restauracyjnym.
Na jednym ze zdjęć widać, jak kilkunastu księży odprawia mszę świętą w wagonie restauracyjnym. (Facebook.com)
d3j121w

"PKP dziś. Katoliccy szamani wchodzą do przedziałów i pytają, czy chcesz skorzystać z ich usług. Warsu nie ma, bo został przerobiony na kaplicę" - tak brzmi opis do zdjęć zamieszczonych na Facebooku. Cztery załączone do wpisu zdjęcia przedstawiają mszę świętą odprawianą w WARSie oraz komunię świętą udzielaną na korytarzu wagonu pasażerskiego.

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, zdjęcia nie zostały zrobione dzisiaj. - To nie są nasze fotografie, nie jesteśmy w stanie ustalić, kiedy i w którym pociągu zostały wykonane - mówi WP rzecznik PKP Agnieszka Serbeńska. - Komercyjnie wynajmowaliśmy pociągi na pielgrzymki, to może być z tym związane. Było jeszcze wydarzenie związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, gdzie też kursowały pociągi temu dedykowane - informuje rzecznik.

d3j121w

- Każdy, kto się do nas zwróci, że chce zorganizować przejazd jakiejś większej grupy, to może dokonać takiego wynajęcia, jeśli w tym momencie mamy taką możliwość techniczną, by zapewnić tabor. Można wynająć wagon albo cały pociąg - tłumaczy Serbeńska.

I dodaje, że PKP Intercity nie organizuje w tej chwili żadnych takich wydarzeń.

Spowiedź w pociągu

Na pomysł udzielania spowiedzi w pociągach wpadły w tym tygodniu Koleje Małopolskie. Miała być zorganizowana tuż przed świętami Bożego Narodzenia - 21 i 24 grudnia. Wywołało to spore kontrowersje.

d3j121w

Spółka prawdopodobnie wycofa się z inicjatywy. "W związku z pojawiającymi się w różnych mediach informacjach o planowanej spowiedzi przedświątecznej w pociągach Kolei Małopolskich , informujemy iż temat ten przekazany przez podróżnych był rozpatrywany przez Zarząd Spółki ale nie zostały podjęte kroki celem jego realizacji" - napisały Koleje Małopolskie na Facebooku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3j121w

Podziel się opinią

Share

d3j121w

d3j121w
Więcej tematów