Trwa ładowanie...
d2ucjrg

Oksford: uniwersytet znowu obraża

Margaret Thatcher (AFP)
Angielski Uniwersytet w Oksfordzie sugeruje w specjalnym raporcie, poświęconym wybitnym brytyjskim politykom minionego stulecia, że Margaret Thatcher miałaby dużo lepsze miejsce w historii, gdyby zginęła w zamachu bombowym w Brighton w 1984 r. Jest to kolejny już przypadek obrażenia byłej premier Wielkiej Brytanii przez publikację oksfordzkiego uniwersytetu.

Share
d2ucjrg

W raporcie Uniwersytetu w Oksfordzie czytamy m.in., że gdyby Margaret Thatcher zginęła z rąk Irlandzkiej Armii Republikańskiej w październiku 1984 r., jej pozycja w historii byłaby wyjątkowo wysoka... Tymczasem po zamachu w Brighton zaczęły się kłótnie z partyjnymi kolegami, obsesyjne sprawy w sądzie i zgubny entuzjazm Thatcher wobec wewnętrznych spraw kraju, co w końcu wyczerpało cierpliwość wszystkich.

Komentując oksfordzki raport pro-thatcherowscy historycy określili go jako stronniczy i obelżywy.

Publikacja uniwersytetu w Oksfordzie uważana jest przez wielu historyków za najbardziej autorytatywne i miarodajne źródło informacji z zakresu brytyjskiej polityki, jakie kiedykolwiek powstało. Autorem hasła o Margaret Thatcher jest jeden z polityków Partii Pracy - Edward Pearce. Władze Uniwersytetu twierdzą, że publikacja specjalnie nie zawiera samych suchych faktów, ale ujęto ją w taki sposób, by prowokowała do myślenia.

"Żelazna dama" sprawowała funkcję premiera Wielkiej Brytanii w latach 1979-1990. (jask)

d2ucjrg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ucjrg
d2ucjrg
Więcej tematów