Trwa ładowanie...
d3l5gft

Okradzione plebanie na Podlasiu. Policja ma podejrzanego

Na trzy miesiące do aresztu trafił mężczyzna, który jest podejrzany o okradanie plebanii w okolicach Białegostoku. Złodziej zabierał tylko gotówkę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja uważa, że 38-latek odpowiada za włamania do sześciu parafii (zdj. ilustracyjne)
Policja uważa, że 38-latek odpowiada za włamania do sześciu parafii (zdj. ilustracyjne) (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d3l5gft

Mężczyzna w podobny sposób okradł w lipcu sześć plebanii - w Tykocinie oraz okolicach Białegostoku, Moniek i Sokółki - uważają śledczy.

Scenariusz działania złodzieja był za każdym razem taki sam. - Zakradał się pod nieobecność księży do ich domu i wyważał drzwi - mówi Wirtualnej Polsce nadkom. Tomasz Krupa z podlaskiej policji.

Z plebanii mężczyzna zabierał tylko gotówkę, zostawiając sprzęt czy kosztowności.

d3l5gft

Z ustaleń policji wynika, że z sześciu plebani zginęło łącznie 56 tys. zł. Najwięcej skradziono z plebanii w Tykocinie: 19 tys. zł.

Policjanci nie ujawniają, w jaki sposób wpadli na trop 38-latka. Są jednak przekonani, że włamania do pokoi księży to właśnie jego sprawka. Stąd wniosek - zaakceptowany przez sąd - o trzy miesiące tymczasowego aresztu.

d3l5gft

#bezpieczniWPolsce

Poprzez wakacyjną akcję Wirtualnej Polski chcemy ostrzegać naszych czytelników o utrudnieniach spowodowanych wypadkami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami.

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

Zobacz także: Abp Jędraszewski mówi o „tęczowej zarazie”. Stanowcza reakcja Biedronia

d3l5gft

Podziel się opinią

Share

d3l5gft

d3l5gft
Więcej tematów