Okładki tygodników. Lis o Danucie Holeckiej, a Karnowski o "prowokacji" Sekielskiego
Tomasz Lis zapowiada tekst o Danucie Holeckiej, "pierwszej twarzy TVPiS". Z kolei Michał Karnowski bije na alarm, że film Sekielskiego to "prowokacja opozycji", a reżyser wpisał się nim w "antykościelną retorykę opozycji".
- Ideologia LGBT jest równie obłędna, równie chora i potencjalnie równie zbrodnicza jak bolszewizm i nazizm - pisze Rafał A. Ziemkiewicz w tygodniku "Do Rzeczy".
"Wściekły atak organizacji LGBT i grzejących się przy nich celebrytów na polską mistrzynię olimpijska, Zofię Klepacką, powinien być dla wszystkich normalnych Polaków sygnałem alarmowym. Wróg u bram – a nawet gorzej, wróg już wdarł się do naszego domu, podstępem, wykorzystując naszą dobroduszność i poczciwość, i buszuje po nim z coraz wyraźniej widocznym zamiarem zamienienia go nam w kacet" - alarmuje autor.
Agnieszka Winnicka wtóruje Rafałowi Ziemkiewiczowi, opisując środowisko filmowe i jego "homopropagandę". Nie ma już praktycznie filmu bez aborcji i małżeństw homoseksualnych - przekonuje autorka.W tym samym numerze aktor Jarosław Jakimowicz zdradza w wywiadzie, że go hejtowano, gdy stanął w obronie Zofii Klepackiej.
Z kolei Wojciech Wybranowski zajmuje się Markiem Lisińskim, byłym prezesem fundacji "Nie lękajcie się". "Miał być łowcą pedofilów, a okazał się prawdopodobnie oszustem" - twierdzi Wybranowski.
"Film jest prowokacją"
W tygodniku "Sieci" przeczytamy, że wokół filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" narasta wiele pytań. Zdaniem dziennikarzy prawicowego pisma, Tomasz Sekielski "dal się wpisać w antykościelną retorykę opozycji". Autorzy artykułu pytają, kto naprawdę sfinansował film, czy przed jesiennym wyborami do Sejmu pojawi się druga część dokumentu i dlaczego Sekielski nie wspomniał o współpracy z SB wymienionych księży.
"Szybko stało się jasne, że podstawowym planem zjednoczonej w ramach Koalicji Europejskiej opozycji na wybory będzie próba złamania relacji Polaków z Kościołem. Chodziło o złamanie więzi duchowej, bo najwyraźniej uznano tam, że Polak przywiązany do Kościoła katolickiego, choćby z sympatią o nim myślący, jest bardziej skłonny do zagłosowania na formację propolską. Dlaczego bracia Sekielscy wzięli udział w tym scenariuszu? Nie tylko ja, ale także moi koledzy redakcyjni, chcieli zapytać o to Tomasza Sekielskiego, ale na nasze prośby o rozmowę nie odpowiedział. Może dlatego, że w tych właśnie dniach ogłosił, że kontynuacja filmu będzie miała premierę w październiku, a więc również przed wyborami. Każdy chłodno myślący człowiek rozumie, że kontekst polityczny będzie dominował, że bolesna sprawa zostanie partyjnie użyta" - pisze Michał Karnowski.
Najbogatsi we "Wprost"
Poniedziałkowy "Wprost" już po raz trzydziesty przedstawi ranking 100 najbogatszych Polaków. Redakcja zapowiada, że pojawi się dużo nowych nazwisk, nowe fortuny i zaskakujące spadki. Autorzy przypominają, że w 1991 r. najbogatszą Polką była Barbara Piasecka-Johnson, której majątek wyceniano wtedy na 550 mln dolarów. Przez 30 lat nie zabrakło też wielu spektakularnych upadków wśród bohaterów rankingów. Jednym z nich był Kazimierz Grabek, który był jednym z największych producentem żelatyny na świecie. Po wybuchu "afery żelatynowej” zamknięto jedną z fabryk Grabka, a sam biznesmen nie ma w tej chwili nic.
"Newsweek" pochyla się nad sylwetką Danuty Holeckiej prowadzącej Wiadomości TVP.
"TVP to dla Danuty Holeckiej element tożsamości i dowód na jej wysoki status społeczny. Bez Wiadomości czuje się nikim, dlatego zrobi wszystko, żeby się w nich utrzymać. Odkąd została szefową Wiadomości, jest non stop podenerwowana – mówią w TVP. – Po pierwsze, posada nie przekłada się na wpływy, po drugie, boi się, że Kurski odsunie ją od występów na wizji" - czytamy w artykule.
Tomasz Lis przekonuje we wstępniaku, że w najbliższych dniach okaże się, czy opozycja gra o zwycięstwo w jesiennych wyborach parlamentarnych. Będzie o ty świadczył sposób, w jaki potraktują zaangażowanie samorządowców w najbliższe wybory.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl