Trwa ładowanie...
d1iwg3n

Ojciec Tadeusz Rydzyk z zakazem odprawiania mszy w Kanadzie. To efekt antysemickich wypowiedzi

Ojciec Tadeusz Rydzyk otrzymał zakaz odprawiania mszy świętych w kanadyjskich parafiach, do których uczęszcza miejscowa Polonia.
Share
Tadeusz Rydzyk z zakazem odprawiania mszy w Kanadzie
Tadeusz Rydzyk z zakazem odprawiania mszy w KanadzieŹródło: ONS, Fot: Jerzy Dabrowski
d1iwg3n

Ojciec Tadeusz Rydzyk z zakazem odprawiania mszy w Kanadzie

Ojciec Tadeusz Rydzyk miał zaplanowane odprawienie nabożeństw w kilku parafiach w zachodniej Kanadzie. Jednak jak podaje portal kanadyjskiej Polonii gazetagazeta.com, Tadeusz Rydzyk otrzymał zakaz odprawiania mszy świętych, a także organizowania spotkań w katolickich diecezjach na tym obszarze. Za taką decyzją stoi arcybiskup Edmonton Richard Smith.

Czytaj także:Nieoficjalnie: posłanka PiS chce rzucić papierami i odejść do Konfederacji

d1iwg3n

Powodem takiej decyzji kanadyjskiego kościelnego hierarchy są "oburzające poglądy ojca Rydzyka". W wypowiedziach redemptorysty wielokrotnie przewijały się treści antysemickie i ksenofobiczne.

"Ojciec Tadeusz Rydzyk, szef kontrowersyjnej rozgłośni Radio Maryja w Polsce, otrzymał zakaz odwiedzania archidiecezji Edmonton i podlegających jej parafii. Zakaz wynika z wieloletniego rozpowszechniania przez jego stację treści antysemickich i homofobicznych" - przekazał portal B’nai Brith Canada, który cytuje gazetagazeta.com.

Ojciec Rydzyk na cenzurowanym w Kanadzie

Ojciec Tadeusz Rydzyk już od co najmniej dwóch lat jest na cenzurowanym w Kanadzie. W 2018 roku kanadyjski polityk polskiego pochodzenia, Thomas Lukaszuk, wystosował do papieża Franciszka petycję ws. "ukrócenia politycznej działalności Tadeusza Rydzyka". Wtedy Rydzyk miał przyjechać do Kanady, by przemawiać w parafii w Calgary.

d1iwg3n

Czytaj także: Tatry. Turysta runął z wysokości 200 metrów

B’nai Brith Canada przypomina, że Rydzyk był upomniany przez dwóch papieży za swój ekstremizm, zarówno przez papieża Jana Pawła II, jak i później przez papieża Benedykta XVI.

Ziobro kontra Morawiecki. Bogdan Zdrojewski o konflikcie w obozie PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1iwg3n

Podziel się opinią

Share
d1iwg3n
d1iwg3n
Więcej tematów