Trwa ładowanie...

Ojciec Tadeusz Rydzyk będzie zły? Przykuli się do bram Radia Maryja

Pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu w czwartek miał miejsce protest ruchu Extinction Rebellion. Aktywiści domagają się zorganizowania panelu obywatelskiego poświęconemu powstrzymaniu katastrofy klimatycznej.

Share
Toruń. Strajk pod siedzibą Radia Maryja
Toruń. Strajk pod siedzibą Radia MaryjaŹródło: Facebook @Extinction Rebellion Polska, Fot: Extinction Rebellion Polska
d49yvwe

Przed siedzibą rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka w czwartek doszło do protestu. Aktywiści przykuli się do bram Radia Maryja i wygłosili swoje żądania.

Ta manifestacja związana jest z cyklem akcji protestujących w wielu miastach Polski. Ekolodzy domagają się organizacji panelu obywatelskiego, który będzie poświęcony powstrzymaniu katastrofy ekologicznej.

d49yvwe

Radio Maryja w Toruniu. Aktywiści przykuci do bram rozgłośni Rydzyka

Jak czytamy w komunikacie ruchu Extinction Rebellion, w czwartek protesty odbyły się nie tylko w Toruniu przed siedzibą Radia Maryja, ale także w wielu innych miejscach w Polsce np. na Moście Poniatowskiego w Warszawie.

Jak przekazali aktywiści, "protesty są organizowane przeciw politykom od lat ignorującym naukowców alarmujących o katastrofie klimatycznej i ekologicznej".

- Nie mogąc liczyć na nasz rząd, wychodzimy na ulice, aby aktami pokojowego nieposłuszeństwa obywatelskiego stawić opór tym, którzy nas zabijają. Nasze działania dzisiaj to początek walki – przekazał Maciej z Extinction Rebellion.

Aktywiści dodali także, że protestują przeciwko niedostatecznej ilości informacji dotyczących kryzysu klimatycznego, które pojawiają się w mediach.

d49yvwe

W piątek znowu wyszli na ulice. Blokują centrum miasta.

Zobacz też: Ks. prof. Andrzej Kobyliński przygnębiony wersją katolicyzmu w wersji toruńskiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d49yvwe

Podziel się opinią

Share
d49yvwe
d49yvwe
Więcej tematów