Trwa ładowanie...
d1v1wme

Ojciec i syn oszukali 1,4 tys. osób przez internet

Mężczyźni oferowali przez internet m.in. zakup mebli i materaców. Przy okazji transakcji oszukali prawie 1,4 tys. osób na łączną kwotę 499 tys. złotych. Grozi im do 10 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia
Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia (iStock.com)
d1v1wme

Policjanci specjalizujący się w walce z cyberprzestępczością, bazując na wcześniej zebranym materiale dowodowym, zatrzymali 42- i 65-latka. Funkcjonariusze przeszukali także siedzibę firmy w dzielnicy Łódź Górna, gdzie zabezpieczyli m.in. dokumentację księgową i sprzęt komputerowy.

"Rodzinny biznes" polegał na wystawianiu z różnych kont przedmiotów na internetowej stronie aukcyjnej. Po pobraniu opłaty za meble i materace, które oferowali, mężczyźni nie wysyłali przesyłek, zatrzymując przelane przez kupców pieniądze. Klienci w ramach specjalnego programu ochrony kupujących otrzymali od portalu zwrot poniesionych strat, a ostatecznym pokrzywdzonym jest obecnie sam portal.

d1v1wme

Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Wobec obu podejrzanych zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Śledczy starają się również o uzyskanie zabezpieczenia majątkowego. Obu zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

Nerwy i konsternacja w studiu. Krzysztof Brejza wyprowadzony z równowagi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1v1wme

Podziel się opinią

Share
d1v1wme
d1v1wme
Więcej tematów