Trwa ładowanie...
dw44w9g

Oficerowie, którzy pobili policjantów, zostali usunięci z 15. Brygady Zmechanizowanej w Giżycku

• Oficerowie, którzy awanturowali się w hotelu i pobili policjantów, zostali usunięci z 15. Brygady Zmechanizowanej w Giżycku
• Trzej żołnierze zostali przeniesieni do rezerwy kadrowej
• Dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej wydał w tej sprawie oświadczenie
• "Nie pozwolimy, aby jeden incydent przekreślił ponad dwudziestoletni dorobek naszych dokonań" - napisał płk. dr Jarosław Gromadziński
• Sprawą krewkich oficerów zajmuje się prokuratura oraz Żandarmeria Wojskowa
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koszary 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej
Koszary 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej (PAP, Fot: Tomasz Waszczuk)
dw44w9g

Dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej wydał oświadczenie, w którym poinformował, że oficerowie, którzy brali udział w "incydencie" w hotelu, gdzie poturbowani zostali policjanci, nie są już członkami brygady. W zamieszczonym na stronie internetowej brygady piśmie, jej dowódca napisał: "w imieniu własnym i wszystkich żołnierzy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej kategorycznie potępiamy zachowanie jakiego dopuścili się oficerowie naszej brygady".

"Nie pozwolimy, aby jeden incydent przekreślił ponad dwudziestoletni dorobek naszych dokonań. Chcę poinformować, że wyżej wymienieni oficerowie od dnia 21 września 2016 roku nie są już żołnierzami naszej brygady" - napisał dowódca. Rzeczniczka prasowa 15 GBZ kpt. Edyta Kowalska wyjaśniła Polskiej Agencji Prasowej, że "wszyscy przeszli do rezerwy kadrowej".

W ubiegłym tygodniu trzej oficerowie, płk. Piotr B., zastępca dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz ppłk. Arkadiusz K. - dowódca 1 batalionu zmechanizowanego z Orzysza i jego zastępca mjr Robert J., wszczęli awanturę w restauracji luksusowego hotelu w Giżycku. Po tym, gdy jeden z żołnierzy zaatakował barmana obsługa hotelu wezwała policję.

dw44w9g

Na miejsce przyjechał tzw. patrol mieszany - policjantka ze strażnikiem miejskim. Gdy policjantka zobaczyła, że awanturę wszczęło trzech rosłych mężczyzn wezwała posiłki. Przyjechał patrol złożony z policjantki i policjanta. Podczas wyprowadzania awanturujących się mężczyzn z restauracji na korytarzu zaatakowali oni policjantów. W efekcie funkcjonariusze użyli gazu i zakuli awanturujących się w kajdanki. W czasie interwencji policjanci doznali urazów kończyn i żeber, przebywają na zwolnieniach lekarskich.

Wszyscy awanturujący się żołnierze byli pijani, mieli od 1,2 do 2 promili alkoholu. W miniony piątek giżycka prokuratura przedstawiła im zarzuty. Robert J. usłyszał zarzut znieważenia policjantów (grozi za to do 2 lat więzienia - przyp. red.), Arkadiusz K. znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza i osoby prywatnej, a Piotr B. - znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów, za co grozi 3 lata pozbawienia wolności.

Wojskowi po przesłuchaniach i wpłaceniu kaucji (od 7 do 15 tys. zł) wrócili do domów.

Za incydent z udziałem oficerów 15 GBZ policjantów przeprosił dowódca tej jednostki, a wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński, który w sobotę odwiedził policjantów zapewniał, że ten incydent nie wpłynie na dobre stosunki i współpracę między resortami MSWiA oraz MON.

dw44w9g

Podziel się opinią

Share

dw44w9g

dw44w9g
Więcej tematów