Trwa ładowanie...
d2w4cup
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ofiary molestowane przez pilota pozwą British Airways

Uczennice szkół w kilku afrykańskich krajach utrzymują, że były wykorzystywane seksualnie przez pilota British Airways Simona Wooda i w związku z jego śmiercią zamierzają pozwać w tej sprawie linie lotnicze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ofiary molestowane przez pilota pozwą British Airways
(WP.PL)
d2w4cup

Prawnicy poszkodowanych uważają, że BA są odpowiedzialne za przestępstwa swojego pracownika, które popełniał podczas służbowych podróży w kenijskich, ugandyjskich i tanzańskich szkołach. Wood miał wykorzystywać seksualnie i fotografować nagie dziewczynki w wieku od 8 do 20 lat.

Dwa tygodnie przed planowaną rozprawą przeciwko Woodowi, w sierpniu 2013 roku, zginął on w wypadku kolejowym. Prawnicy reprezentujący poszkodowane odpowiedzialnością za przestępstwa pilota chcą więc obarczyć linie lotnicze British Airlines.

Nichola Marshall, prawniczka z firmy reprezentującej ofiary Wooda, uważa, że miał on możliwość popełniania przestępstw dzięki swojemu zatrudnieniu w British Airways. Wszystkie szkoły, do których uczęszczały ofiary otrzymywały darowizny od tych linii lotniczych, a Simon Wood odgrywał kluczową rolę w zarządzaniu nimi w imieniu BA. Dotychczas wiadomo o 16 molestowanych, jednak prawnicy zajmujący się sprawą mają się w najbliższych tygodniach spotkać z kolejnymi domniemanymi ofiarami.

"Byliśmy zszokowani i przerażeni wiadomością o zarzutach stawianych Simonowi Woodowi, które - jak się wydaje - mają związek z jego działalnością na rzecz pomocy dzieciom, co nie wchodziło w zakres jego obowiązków w British Airways" - napisały linie w wydanym w tej sprawie oświadczeniu.

d2w4cup

Podziel się opinią

Share

d2w4cup

d2w4cup
Więcej tematów