Trwa ładowanie...

Odznaczenie dla poległego żołnierza USA, który uratował Polaka

Rodzice amerykańskiego żołnierza, który walczył w Afganistanie u boku Polaków i zginął w starciu z talibami, odbiorą dwa odznaczenia przyznane ich synowi przez polskie władze. Za uratowanie życia polskiego oficera sierżant Michael Ollis został uhonorowany Gwiazdą Afganistanu oraz Złotym Medalem Wojska Polskiego.

Share
Odznaczenie dla poległego żołnierza USA, który uratował Polaka
Źródło: US Army
djbde2p

Michael Ollis już jako mały chłopiec chciał pójść w ślady ojca i zostać żołnierzem. Robert Ollis wspomina, że jego syn zakładał jego mój mundur wojskowy i bawił się na podwórku. Już w wieku 17 lat wstąpił do armii. W sierpniu tego roku, mając 24 lata, zginął w bazie wojskowej w Ghazni w Afganistanie.

Matka Michaela Linda nie była zdziwiona, gdy powiedziano jej, że jej syn poległ, ratując życie polskiemu oficerowi porucznikowi Karolowi Cierpicy. - On traktował swoje obowiązki bardzo poważnie. Zrobił, co do niego należało - powiedziała.

Rodzice sierżanta Ollisa odbiorą we wtorek medale przyznane pośmiertnie ich synowi z rąk ambasadora RP Ryszarda Schnepfa. - To niezwykły zaszczyt ze strony polskiego narodu oraz polskich władz. Jesteśmy wzruszeni, że w ten sposób doceniono Michaela - mówili.

W ceremonii weźmie udział porucznik Karol Cierpica, który został ranny w starciu z talibami. Ceremonia przekazania odznaczeń rodzicom sierżanta Michaela Ollisa odbędzie się w konsulacie RP w Nowym Jorku.

djbde2p

Podziel się opinią

Share
djbde2p
djbde2p
Więcej tematów