Trwa ładowanie...
dri1xjs
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Odznaczenia dla obywateli Rosji zasłużonych dla współpracy z Polską

Kilkoro obywateli Federacji Rosyjskiej, zasłużonych dla rozwoju współpracy kulturalnej i naukowej z Polską, otrzymało w Ambasadzie RP w Moskwie wysokie polskie odznaczenia państwowe, nadane im przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odznaczenia dla obywateli Rosji zasłużonych dla współpracy z Polską
(Ambasada RP w Moskwie)
dri1xjs

Krzyże Oficerskie Orderu Zasługi RP otrzymali: popularyzatorka polskiej muzyki Lidia Trakina, dyrektor Muzeum Aleksandra Puszkina w Moskwie Jewgienij Bogatyriew, dyrektor Państwowego Centralnego Muzeum Kina w Moskwie Naum Kleiman i historyk z Instytutu Słowianoznawstwa Rosyjskiej Akademii Nauk Borys Floria.

Z kolei dyrektor Instytutu Badań Jądrowych w Dubnej koło Moskwy Michaił Itkis został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP, a wybitna tłumaczka literatury polskiej Irina Adelgejm i krytyk sztuki Irina Nikiforowa - Złotymi Krzyżami Zasługi.

Historyk Natalia Lebiediewa z Instytutu Historii Powszechnej Rosyjskiej Akademii Nauk wyróżniona została Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Profesor Lebiediewa jest badaczką zbrodni katyńskiej, zasiada w Polsko-Rosyjskiej Grupie do Spraw Trudnych.

dri1xjs

Podczas wtorkowej uroczystości ambasador RP w FR Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz wręczyła korespondentowi "Gazety Wyborczej" w Moskwie Wacławowi Radziwinowiczowi Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, nadany mu przez prezydenta Komorowskiego przy okazji obchodzonego w maju 2014 roku 25-lecia "GW" w uznaniu jego wkładu w rozwój wolnych mediów w Polsce.

Ambasador Pełczyńska-Nałęcz podziękowała odznaczonym za to, co zrobili dla Polski i stosunków polsko-rosyjskich.

Laureaci podziękowali z kolei - jak podała ambasada - za wyróżnienie ich polskimi odznaczeniami, "które odebrali jako szczególnie znaczący wyraz docenienia ich dotychczasowej pracy i zaangażowania w rozpowszechnianie polskości w Rosji". "Wyrazili jednocześnie nadzieję, że w przyszłości ich współpraca z polskimi partnerami będzie przebiegać równie dobrze jak obecnie" - poinformowano.

dri1xjs

Podziel się opinią

Share

dri1xjs

dri1xjs
Więcej tematów