Trwa ładowanie...
d2m4x04

Odwet Trumpa ws. uchodźców. Narzędziem pieniądze

Stany Zjednoczone zakończą wszelką pomoc finansową dla Hondurasu, Gwatemali i Salwadoru - zapowiedział prezydent Donald Trump. To reakcja na brak działań rządów państw, których obywatele szturmują granicę USA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Decyzja w pomocy dla państw Ameryki Środkowej należy do Kongresu
Decyzja w pomocy dla państw Ameryki Środkowej należy do Kongresu (East News, Fot: Zuma / Splash News/EAST NEWS)
d2m4x04

- Przekazujemy im fundusze, żeby rozwijali gospodarkę i poprawiali życie swoich mieszkańców. Tymczasem oni trwonią pieniądze i wykorzystują nas od lat - stwierdził Donald Trump.

Zapowiedź Trumpa nie oznacza natychmiastowego wstrzymania lub ograniczenia pomocy. Taką decyzję może podjąć tylko Kongres USA.

Jak wylicza AFP, Waszyngton każdego roku przekazywał niemal 200 mln dolarów krajom Ameryki Środkowej. Środki w ramach różnych programów pomocowych kierowane były też do służb bezpieczeństwa na działania przeciw kartelom narkotykowym.

Następna karawana

Autorzy ostatniego raportu Departamentu Stanu USA oceniają jednak, że mimo pomocy Honduras, Gwatemala i Salwador pogrążają się jeszcze bardziej w kryzysie. Rośnie bezrobocie, przestępczość i korupcja.

d2m4x04

To m.in. dlatego w kierunku granic USA płyną karawany uchodźców. Tysiące z nich czekają na granicy z Meksykiem, a Hondurasie do wędrówki na północ szykuje się kolejna grupa.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2m4x04

Podziel się opinią

Share
d2m4x04
d2m4x04
Więcej tematów