Trwa ładowanie...
d3axt7b

Odważne porównanie Pawła Kukiza. Posłowie jak "śmieci i odpady"

Przesadził? Zdania są podzielone. Paweł Kukiz na swoim facebookowym profilu zamieścił grafikę ze zdjęciami sześciu posłów. Nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie komentarz, który do niej dołączył. Zarzuca politykom, że "sprzedali swoich wyborców". Nie te słowa są jednak najmocniejsze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz nie chce, by ustawa likwidująca JOW-y weszła w życie
Paweł Kukiz nie chce, by ustawa likwidująca JOW-y weszła w życie (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d3axt7b

Kukiz broni JOW-ów ze wszystkich sił. To de facto walka z Prawem i Sprawiedliwością, które chce zlikwidować jednomandatowe okręgi wyborcze. Jednak nie tylko partia rządząca stoi w tej sprawie po innej stronie niż Kukiz'15. Lider ruchu nie kryje też rozczarowania osobami spoza PiS.

Anna Maria Siarkowska, Małgorzata Zwiercan, Małgorzata Janowska, Sylwester Chruszcz, Kornel Morawiecki, Ireneusz Zyska zaleźli Kukizowi za skórę, bo zmienili zdanie w sprawie JOW-ów. - Dostali się do Sejmu dzięki obietnicy walki o JOW. Dziś sprzedali swoich wyborców, głosując za procedowaniem projektu PiS znoszącego JOW w samorządach - podkreślił.

Nie ograniczył się tylko do wyrażenia złości. Pozostawił też internautów z dosadnym, ale niedosłownym porównaniem. - Dziwnym trafem również dziś odbywała się w Sejmie debata nad śmieciami i odpadami. Trudno nie znaleźć analogii... - napisał.

Przypomnijmy, że Henryka Krzywonos w swoim najnowszym wpisie zwróciła uwagę, że prezes Jarosław Kaczyński "napluł w twarz Kukiz'15, który wspierał PiS w każdym głosowaniu".

d3axt7b

Sieć reaguje

Po odważnym wpisie Kukiz nie zamilkł. Odniósł się do komentarza jednego z internautów, który wpis polityka ocenił jako "żenujący". - Żenujące jest to, że nie masz pojęcia, co to są zasady i zobowiązania wyborcze. Dzięki takim jak Ty ten system, oparty na kłamstwie i braku elementarnej etyki, trwa i ma się dobrze - odpowiedział mu poseł.

Głos w sprawie zabrał też dziennikarz Marcin Dobski. - Porównanie posłów do śmieci i odpadów? Paweł Kukiz coraz mocniej uderza, ale czasami lepiej nic nie pisać - napisał na Twitterze.

- Jeżeli mówimy o etyce, takiej jak zaprezentowana w pana poście, to nie dziwie się, że wartościowi ludzie odchodzą z ruchu - to kolejny komentarz.

Nie zabrakło jednak wpisów użytkowników, którzy zgadzają się z Kukizem. - Żenujący są ludzie, którzy nawet nie próbują zrozumieć, co to są JOW-y - napisał jeden z nich.

- Poseł, który zmienia partię w czasie kadencji, z automatu powinien tracić mandat posła - zaznaczył kolejny.

Źródło: Facebook/WP

d3axt7b

Podziel się opinią

Share
d3axt7b
d3axt7b
Więcej tematów