Trwa ładowanie...

Odszkodowanie dla Tomasza Komendy. Mecenas Zbigniew Ćwiąkalski: ważne, by mógł zacząć normalnie żyć

- To bez wątpienia najwyższe zasądzone odszkodowanie dla niesłusznie pozbawionego wolności. Ale pieniądze nie zwrócą mojemu klientowi tych 18 lat. Teraz ważne jest to, by mógł zacząć normalnie żyć - stwierdził w rozmowie z WP mecenas Zbigniew Ćwiąkalski.

Odszkodowanie dla Tomasza Komendy. Mecenas Zbigniew Ćwiąkalski: ważne, by mógł zacząć normalnie żyćOdszkodowanie dla Tomasza Komendy. Mecenas Zbigniew Ćwiąkalski: ważne, by mógł zacząć normalnie żyćŹródło: PAP
dsd0icq
dsd0icq

Sąd Okręgowy w Opolu przyznał w poniedziałek 12 mln zł zadośćuczynienia oraz 811 tys. 533 zł odszkodowania dla Tomasza Komendy za 18 lat niesłusznego więzienia za zbrodnię, której ten nie popełnił.

- Z całą pewnością jest to rekordowe odszkodowanie. Przyznano nam w całości odszkodowanie, które myśmy wyliczyli, taką dość oryginalną metodą rewaloryzacji średniego wynagrodzenia. Sąd się w tej sprawie z nami w pełni zgodził. Jeśli chodzi o zadośćuczynienie to sąd przyznał dwie trzecie tej kwoty. Ono jest i tak rekordowe - mówi Wirtualnej Polsce mecenas Zbigniew Ćwiąkalski.

Mecenas przyznał, że na razie nie rozważał z klientem możliwości apelacji. - Czekamy na pisemne uzasadnienie wyroku, czekamy też, aż trochę opadną emocje - stwierdził pełnomocnik Tomasza Komendy.

Odszkodowanie dla Tomasza Komendy. Ćwiąkalski: to nie zwróci mu straconych lat

- Nie spodziewamy się apelacji ze strony prokuratury, bo przychylała się do naszych wniosków, choć nie operowała konkretnymi kwotami - ocenił mecenas Ćwiąkalski.

dsd0icq

Pełnomocnik Tomasza Komendy przyznał, że choć odszkodowanie jest rekordowe, to nikt nie zwróci jego klientowi straconych lat, ani nie jest w stanie wynagrodzić mu w żaden sposób tego, co przeżył przez te lata w więzieniu.

- Sąd w uzasadnieniu stwierdził, że jest to sprawa, z której wiele osób powinno wyciągnąć wnioski, także, jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości. W sprawach trudnych, skomplikowanych, gdy decyduje się o życiu i przyszłości człowieka, trzeba dużo wcześniej pomyśleć, zanim się podejmie jakąś decyzję - stwierdził Ćwiąkalski.

Mecenas Ćwiąkalski podkreślił, że choć odszkodowanie jest rzeczywiście rekordowe, to najważniejsze jest to, by jego klient mógł wrócić do normalnego życia. - By zrzucił to wszystko z siebie i mógł cieszyć się swoją rodziną - dodał pełnomocnik Tomasza Komendy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dsd0icq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsd0icq
Więcej tematów