Trwa ładowanie...

Odpracuj zaległości czynszowe w Częstochowie. Rekrutacja trwa

Jeśli mieszkasz w mieszkaniu komunalnym i masz problem z regulowaniem czynszu, miasto może pomóc. W Częstochowie rusza program pomocowy, dzięki któremu można spłacić zaległości. Rekrutacja już trwa.
Share
Odpracuj zaległości czynszowe w Częstochowie. Rekrutacja trwa
Źródło: Materiały prasowe, Fot: zgm-tbs
d4gt5c0

Częstochowski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wprowadził program pomocowy dla osób, które zalegają z opłatami w komunalnych mieszkaniach. Obecnie prowadzona jest rekrutacja do programu „praca za czynsz”, a w pierwszej edycji może z oferty skorzystać sześć osób.

- Osobami uprawnionymi do skorzystania z pomocy są mieszkańcy zasobu miejskiego, którzy mają problemy ze spłatą zaległości czynszowych oraz znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej – poinformował częstochowski magistrat.

W ciągu trzech miesięcy, dzięki wprowadzeniu programu, odpracować będzie można łącznie 16 tys zł. długu. Do robót zatrudnione będą dwie osoby malujące klatki schodowe oraz cztery osoby wykonujące prace polegające na dozorowaniu obiektów.

Jeśli program przyniesie oczekiwany efekt, w przyszłym roku z programu będzie mogło skorzystać około 25 osób, które mogą odpracować ok. 100 tys. zł zadłużenia.

Formularz zgłoszeniowy do programu znajduje się na stronie: zgm-tbs.czest.pl.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4gt5c0

Podziel się opinią

Share
d4gt5c0
d4gt5c0
Więcej tematów