Trwa ładowanie...
d3liie4

Odpowie za śmierć 9-letniego chłopca w wyniku wypadku

Przed Sądem Okręgowym w Łomży (podlaskie)
rozpoczął się we wtorek proces sprawcy wypadku drogowego, któremu
prokuratura postawiła zarzut zabójstwa. W wypadku zginął 9-letni
chłopiec.

Share
d3liie4

Do tragedii doszło w maju ubiegłego roku na jednym z łomżyńskich osiedli. Auto prowadzone przez 24-letniego mężczyznę z dużą szybkością wyjechało zza zakrętu wprost na dwóch chłopców. Jeden z nich zdołał uniknąć uderzenia, drugi został potrącony i przejechany na trawniku, gdzie siła rozpędu wyrzuciła auto.

Jak wykazała sekcja zwłok, po potrąceniu kierowca musiał zatrzymać się i cofnąć samochód, jeszcze raz przejeżdżając 9-latka i to zadane wtedy obrażenia okazały się śmiertelne.

Okazało się, że śmiertelny był "masywny uraz jamy brzusznej", połączony z krwotokiem wewnętrznym. Głównie w oparciu o te ustalenia prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym.

d3liie4

Sprawca uciekł z miejsca wypadku i nie udzielił chłopcu pomocy. Samochód porzucił, a następnego dnia (gdy opublikowano już list gończy) sam zgłosił się na policję. Od zatrzymania przebywa w areszcie.

W śledztwie okazało się, że zanim doszło do tego wypadku, kierowca spowodował kolizję na stacji benzynowej. Namawiał też pracownika stacji do tego, by nie składał zeznań na ten temat. Postawiono mu zarzut i w tej sprawie.

d3liie4

Podziel się opinią

Share
d3liie4
d3liie4
Więcej tematów