Trwa ładowanie...
d2dze3g

Odmrażanie gospodarki. Salony fryzjerskie otwarte

Na tę decyzję rządu czekali zarówno fryzjerzy, jak i klienci. Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że salony fryzjerskie otwarte zostaną 18 maja.
Share
Odmrażanie gospodarki. Salony fryzjerskie zostaną otwarte od 18 maja
Odmrażanie gospodarki. Salony fryzjerskie zostaną otwarte od 18 majaŹródło: Flickr
d2dze3g

W środę premier Mateusz Morawiecki ogłosił termin wdrożenia kolejnego etapu odmrożenia gospodarki. Jednym z założeń rządowego programu było, by w trzecim etapie do działalności wróciły salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Odmrażanie gospodarki. Salony fryzjerskie otwarte

Otwarcie salonów fryzjerskich nastąpi w najbliższy poniedziałek. - Od 18 maja będą mogły funkcjonować zakłady fryzjerskie i kosmetyczne w rygorze sanitarnym, o którym mówimy. To np. umawianie się na konkretne godziny, a nie gromadzenie się w zakładach - powiedział premier podczas konferencji prasowej.

d2dze3g

Uruchomienie działalności będzie możliwe przy zachowaniu określonych wymogów sanitarnych. Wprowadzony zostanie limit liczby osób, które mogą przebywać w danym salonie. Obowiązywać mają zasady sporządzania protokołów dezynfekcji po każdym kliencie. Pracownicy będą zobowiązani do używania ręczników jednorazowych. Klienci nie będą mogli korzystać z telefonów komórkowych, przebywać w poczekalniach, pić kawę czy herbatę.

Odmrażanie gospodarki. Fryzjerzy czekali na powrót do pracy

Fryzjerzy na ponowne otwarcie salonów czekali od 1 kwietnia. Właśnie wtedy rząd zadecydował o natychmiastowym zamknięciu działalności przez fryzjerów, co spowodowane było obawami przed rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa.

To dobra wiadomość dla całej branży. Według badania przeprowadzonego przez Fale Loki Koki wśród właścicieli salonów fryzjerskich, sześć na dziesięć z nich ma odłożone środki finansowe jedynie na miesiąc działalności. 44 proc. właścicieli stwierdziło, że jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie w maju zmuszeni będą, podjąć działania związane z redukcją zatrudnionego personelu.

d2dze3g

Zobacz też: Miał być deal opozycji z Jarosławem Gowinem. Co poszło nie tak? Poseł KO odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2dze3g

Podziel się opinią

Share
d2dze3g
d2dze3g
Więcej tematów