Trwa ładowanie...
d25c607
d25c607
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
chiny

Odkryto ślady panicznej ucieczki dinozaurów

Około 3 tys. odcisków stóp zostawiły 100 mln lat temu uciekające w panice dinozaury - poinformowali naukowcy z Chin. O ich odkryciu donosi serwis BBC za agencją Xinhua.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d25c607

Odkrycia dokonano w chińskim mieście Zhucheng w prowincji Szantung. Ślady pozostawiły zwierzęta należące co najmniej do sześciu gatunków. Wszystkie dinozaury kierowały się w tę samą stronę.

Ślady stóp odkryto na skalistym zboczu o powierzchni 2.6 tys. m kw. Jak podkreślają paleontolodzy, niezwykła w odkryciu jest liczba śladów i ich rozmiary, które wahają się od 10 cm do 80 cm. Zdaniem naukowców mogły należeć do tyranozaurów, kelurozaurów i hadrozaurow.

Zdaniem naukowców, ślady mogą świadczyć albo o migracji, albo o panicznej ucieczce przed drapieżnikami.

d25c607

Miasto Zhucheng otrzymało nieformalną nazwę "miasta dinozaurów", ponieważ znajdują się pod nim i w jego okolicach ogromne skupiska kości tych wymarłych zwierząt.

Chińskie władze chcą na terenie miasta otworzyć duże muzeum i park rozrywkowo-edukacyjny, które przyjmowałyby rocznie dwa miliony turystów.

d25c607

Podziel się opinią

Share

d25c607

d25c607
Więcej tematów