Trwa ładowanie...
dj4ezye

Odkryto przyczyny katastrofy egipskiego pociągu?

Pasażerowie, którzy przeżyli środową katastrofę kolejową w Egipcie uważają, że pożar został wywołany przez iskrzący się kabel między wagonami. Wcześniej policja informowała, że do katastrofy doszło wskutek eksplozji butli gazowej, użytej przez jednego z pasażerów do zagotowania herbaty.

Share
dj4ezye

Jeden z pasażerów powiedział opozycyjnej gazecie Al Ahrar, że widział, jak między wagonami iskrzy kabel. Dodał, że zaraz potem pożar bardzo szybko się rozprzestrzenił.

W związku z tragedią, opozycyjni politycy żądają ustąpienia ministra transportu Ibrahima el Demeiriego. Podkreślają, że nie jest dziełem przypadku fakt, iż do katastrofy doszło w starym pociągu trzeciej klasy, którym podróżowali tylko ubodzy ludzie, a nie w pociągu pierwszej klasy wyposażonym w klimatyzację.

Niektóre gazety w Kairze także krytykują pracę oddziałów ratowniczych i straży pożarnej. Gazeta Al Ahrar podkreśla, że ogień został ugaszony dopiero w 7 godzin od jego wybuchu.

W katastrofie pociągu, który jechał z Kairu do Luksoru zginęło 373 pasażerów. Siedem wagonów zostało doszczętnie spalonych. (iza)

dj4ezye

Podziel się opinią

Share
dj4ezye
dj4ezye
Więcej tematów