Trwa ładowanie...
d1mf36f
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Odkryto najstarszą perłę na świecie

Francuscy naukowcy odkryli na neolitycznym stanowisku na Półwyspie Arabskim najstarszą na świecie naturalna perłę - informuje serwis internetowy Discovery News.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odkryto najstarszą perłę na świecie
(Thinkstockphotos)
d1mf36f

Odkrycia dokonał zespół naukowców z misji archeologicznej MSZ Francji, prowadzący badania na cmentarzysku z okresu neolitu położonym na terenie emiratu Umm al-Kajwajn nad Zatoką Perską, wchodzącego w skład Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Jak wykazały badania, perła wydobyta z neolitycznego grobu znajdującego się na stanowisku pochodzi z okresu 5547-5235 r. p.n.e. i jest najstarszą naturalną perłą odnalezioną na świecie.

Dotychczas najstarszą znaną perłą była tzw. perła Jomon sprzed około 5500 lat, odkryta w Japonii, której nazwa pochodzi od neolitycznej kultury w historii Japonii.

d1mf36f

Podziel się opinią

Share

d1mf36f

d1mf36f
Więcej tematów