Trwa ładowanie...

Oddano do użytku wyremontowany dworzec PKP w Brzegu Dolnym

Dworzec w Brzegu Dolnym otwarty jest już dla podróżnych. Budynek po roku prac renowacyjnych odzyskał dawną świetność.
Share
Oddano do użytku wyremontowany dworzec PKP w Brzegu Dolnym
Źródło: materiały prasowe
d1fxudb

11 września oficjalnie oddano do użytku pasażerom odnowiony budynek dworca w Brzegu Dolnym. XIX-wieczny obiekt przystosowano do współczesnych standardów. Dworzec dostosowano także do potrzeb osób niepełnosprawnych i niewidomych.

Budynek dworca w Brzegu Dolnym powstał w 1876 r. dla potrzeb pasażerów korzystających z otwartej dwa lata wcześniej linii kolejowej Wrocław - Rudna (Breslau - Raudten). Po drugiej wojnie światowej Rosjanie wywieźli z Brzegu Dolnego część infrastruktury kolejowej, w tym mosty kolejowe na Odrze.

W 2013 r. Polskie Koleje Państwowe zdecydowały o remoncie niszczejącego dworca. Prace przy elewacji budynku objęły jej renowację oraz konserwację detali architektonicznych. Wymieniono również stolarkę drzwiową i okienną, a na terenach przyległych do budynku ustawiono stojaki rowerowe oraz uporządkowano zieleń.

d1fxudb

Remontem został objęty również hol dworca, w którym wymieniono posadzki, oświetlenie, gabloty informacyjne oraz ławki i zegar dworcowy. Zmianę przeszedł również system informacji głosowej i wizualnej dla podróżnych. Prace remontowane były prowadzone także na dachu dworca i na klatkach schodowych.

Niespełna roczny remont budynku kosztował 3 mln zł. Przebudowa dworca kolejowego była finansowana ze środków własnych PKP i budżetowych. Jest to dwunasty dworzec zmodernizowany w ostatnich latach na Dolnym Śląsku przez PKP.

d1fxudb

Podziel się opinią

Share
d1fxudb
d1fxudb
Więcej tematów