Trwa ładowanie...

Oddał pieniądze z tacy na WOŚP. W sieci hejt

Ksiądz kościoła polskokatolickiego w Elblągu oddał na WOŚP pieniądze zebrane podczas mszy. Internauci w większości są pod wrażeniem jego gestu, jednak w sieci można zobaczyć też negatywne komentarze. O co chodzi krytykom?

Share
Oddał pieniądze z tacy na WOŚP. W sieci hejt
Źródło: facebook
d4d2urw

Pod wpisem elbląskiego oddziału WOŚP pojawiło się wiele pozytywnych reakcji i komentarzy. Ludzie byli zadowoleni z tego, że duchowny - choć innego Kościoła niż rzymskokatolicki - angażuje się w jedną z największych polskich inicjatyw charytatywnych. Komentujący zwracają uwagę, że taki "gest powinien być czymś oczywistym".

Nie wszyscy są jednak zadowoleni z tego, co zrobił duchowny. Wiele komentarzy wydaje się być kalką tego, co mówili w niedzielę m.in. niektórzy polscy politycy. Jeden z nich dotyczy finansowania przez WOŚP festiwalu Woodstock. Informacja była wielokrotnie dementowana. O tym, dlaczego takie twierdzenie jest fake newsem piszemy więcej tutaj.

facebook
Źródło: facebook

W niedzielę wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki publicznie atakował Jurka Owsiaka m.in. za to, że ten mówi ludziom, iż zbiera na sprzęt medyczny, a rzeczywistości środki te "trafiają na Woodstock, który promuje cywilizację śmierci i aborcję".

Patryk Jaki zaatakował WOŚP w niedzielnym programie "Kawa na ławę". Polityk PiS nie czekał długo na odpowiedź. Podczas popołudniowej konferencji prasowej, Jurek Owsiak zapowiedział, że w imieniu Fundacji, będzie domagał się przeprosin ze strony wiceministra.

Większość komentujących mimo wszystko podziwia zachowanie duchownego z Elbląga. Pod naszym wpisem zamieściliście dziesiątki pozytywnych komentarzy. Zachęcamy do dalszej dyskusji.

d4d2urw

Podziel się opinią

Share
d4d2urw
d4d2urw
Więcej tematów