Trwa ładowanie...

Ochotnicza akcja poszukiwawcza w Gliwicach. Zaginęła kobieta

W Gliwicach trwają poszukiwania zaginionej kobiety. Bliscy i znajomi Barbary Petryckiej zawiadomili policję, ale nie czekają z założonymi rękami. Każdy pełnoletni ochotnik może pomóc. W poszukiwania włączyły się też lokalne media.
Share
W Gliwicach trwają poszukiwania Barbary Petryckiej
W Gliwicach trwają poszukiwania Barbary PetryckiejŹródło: facebook
d55kdf3

Według członków rodziny 44-letnia Barbara Petrycka ostatni raz kontaktowała się z bliskimi 20 grudnia. Tego dnia przed południem zarejestrowała ją też jedna z kamer monitoringu w Gliwicach.

Po południu miała iść do pracy, ale słuch o niej zaginął. Wiadomo, że nie ma przy sobie dokumentów ani telefonu. Ubrana była w jasnoniebieską kurtkę

Znajomi i krewni zaginionej najpierw zawiadomili policję, lecz 29 grudnia także samodzielnie zorganizowali akcję poszukiwawczą. Powstała nawet grupa na Facebooku "Sprawa Zaginionej Barbary Petryckiej", gdzie znaleźć można aktualne zdjęcia i najnowsze informacje.

   facebook
Źródło: facebook

Do pomocy zgłosiło się już kilkaset osób. Ochotnicy w odblaskowych kamizelkach przeszukują lasy w okolicy Gliwic. Akcję wspierają też lokalne media. Na przykład portal infogliwice.pl używa własnego drona.

d55kdf3

Organizatorzy poszukiwań zaznaczają, że uczestnicy akcji powinni odróżniać się od osób przypadkowych. Dlatego zalecane jest noszenie kamizelek odblaskowych. Ochotnicy muszą być pełnoletni i brać pod uwagę zagrożenia takie, jak niebezpieczny brzeg rzeki czy obecność ludzi pod wpływem środków odurzających - wszelkie działania podejmują na własną odpowiedzialność.

Rodzina Barbary Petryckiej prosi, żeby wszelkie informacje przekazywać pod numer telefonu +48 727 911 941.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Były policjant zdradza kulisy przesłuchań. "Kłamstwo widać, słychać, a czasem i czuć"

d55kdf3

Podziel się opinią

Share
d55kdf3
d55kdf3
Więcej tematów