Trwa ładowanie...

Oburzeni Szwedzi przed polską ambasadą

Szwedzka nacjonalistyczna organizacja Młodzież Nordycka złożyła w ambasadzie RP w Sztokholmie protest przeciwko brutalności polskiej policji. Członkowie ruchu zostali na kilka godzin zatrzymani 11 listopada w Warszawie w związku z zamieszkami na ulicach.

Share
Oburzeni Szwedzi przed polską ambasadą
Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d5rxglh

Około 20 członków organizacji Młodzież Nordycka demonstrowało w poniedziałek wieczorem przed budynkiem ambasady RP w Sztokholmie. Przez mikrofon opowiadali o niesprawiedliwych ich zdaniem zatrzymaniach w Warszawie i wyjątkowej brutalności polskiej policji. Zapowiedzieli, że przyjadą do Polski większą grupą na manifestację z okazji Święta Niepodległości w 2012 roku.

Ambasada RP w Sztokholmie nie komentuje sprawy - poinformowano w ambasadzie.

W piątek z okazji Święta Niepodległości w Warszawie odbył się "Marsz Niepodległości" zorganizowany przez Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolską, a także wiec "Kolorowa Niepodległa", zorganizowany przez Koalicję Porozumienie 11 listopada. W wyniku starć demonstrantów z policją zatrzymano 210 osób, w tym wielu obcokrajowców. 40 funkcjonariuszy zostało lekko rannych. Do szpitali przewieziono 30 osób, które odniosły obrażenia. Miasto oszacowało wstępnie straty na 72 tys. zł.

d5rxglh

Podziel się opinią

Share
d5rxglh
d5rxglh
Więcej tematów